NETWORK FUARCILIK FUARLARINI, ORTAK AKILLA YAPIYOR

NETWORK FUARCILIK FUARLARINI, ORTAK AKILLA YAPIYOR

Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, önceki ay gerçekleştirilen 2. Bursa Turizm Fuarı’nın değerlendirilmesi için sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörün yoğun ilgi gösterdiği toplantıdan, 3. Fuarın yapılması kararı çıktı.

Ortak akılla hareket ederek daha güzel ve verimli bir fuar düzenlemek amacıyla çalışmalarını sürdüren Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, Ramada Nilüfer Otel’de turizm profesyonelleri ile bir araya geldi. Gerçekleşen değerlendirme toplantısına, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Turizm Tanıtma Birliği, BURASDER, GÜMTOB ve TÜRSAB yetkilileride katıldı.

Programda konuşan Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, “Yaptığımız fuarların öncesinde ve sonrasında sektör temsilcileriyle bir araya gelip fikir alış verişinde bulunmayı çok önemsiyoruz” dedi. 2. Bursa Turizm Fuarı’nın bolca ikili görüşmeye olanak sağladığını ve 1000’in üzerinde acente ve otel temsilcisini bir araya getirdiğine dikkat çeken Eker, sektör isterse fuarları devam ettirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

“Sektör isterse fuarlar devam eder”

Eker şunları söyledi: “Bursa turizmini geliştirmek için herkes fikirlerini söylüyor, elbette bu çok güzel. Ancak bu fikirleri hayata geçirmek için iş adamlarının sorumluluk alması ve yatırım yapması gerekiyor. Biz de yıllardır bu sektörde olduğumuz için, hem Bursa’mız hem de sektörümüz adına sorumluluk alıp taşın altına elimizi koymak istedik. Bursa’da diğer büyük illere göre çok daha az fuar düzenleniyordu. Biz hem bu sayıyı arttırmak hem de Bursa’da yapılmayan fuarları yaparak fuar çeşitliliğine katkı koymak istedik. Bizlerin birilerine rakip olmak gibi bir düşüncemiz yok, daha çok yeni bir şeyler yapma felsefemiz var. Şirketimiz 2018 yılında kurulmasına rağmen şu ana kadar 12 fuar gerçekleştirdi. İlk yılımızda yaptığımız birçok fuarı devam ettirmedik ve şu anda Kozmetik, Ayakkabı, Gıda ve Turizm fuarlarını sürdürme isteğimiz var. Sektör isterse ve destek verirse bu fuarları devam ettirmek istiyoruz.”

“Fuarlar tek bir kuruma bağlı yapılmaz”

Fuarların sadece bir kuruma bağlı yapılmaması gerektiğini de ifade eden Eker, sözlerini şöyle noktaladı: “Fuarlar sadece bir kuruma bağlı olunca o kurumun tanıtımıymış haline geliyor ve her yönetim kendi stratejisiyle organizasyon yapıyor. Seçimle göreve gelindiği için de yeni gelen başkan fuara destek vermeyince, fuarlar bitebiliyor. O yüzden fuarı tek bir kurumla değil birçok paydaşla ve hep birlikte karar vererek yapmaya çalışıyoruz.

 

Böylece fuarları sürdürülebilir ve kalıcı kılmaya çalışıyoruz. Sektör memnun kalırsa oraya yatırım yapar diye düşünüyoruz. O sebeple sektör temsilcilerimizle birlikte hareket etmeyi çok önemsiyoruz. Şu ana kadar bizlere destek veren, güvenen ve fuarlarımıza katılan tüm sektör temsilcilerimize de çok teşekkür ediyorum.”

Eker’in ardından toplantıya katılan turizm sektör temsilcileri görüşlerini aktardı. Toplantı sonucunda Bursa Turizm Fuarı’nın 3.’sünün de yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top