Nilüfer’e Büyükşehir dokunuşu

Nilüfer’e Büyükşehir dokunuşu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Nilüfer İlçesi’nde bulunan Ayvalı Deresi’nde devam eden dere ıslah çalışmaları, Eylül ayında tamamlanacak.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin aşırı yağışlarda ortaya çıkan muhtemel su baskınlarının önüne geçmek amacıyla başlattığı dere temizlik çalışmaları, Nilüfer İlçesi’nde de hızlı bir şekilde devam ediyor. Altınşehir bölgesindeki Ayvalı Deresi’nde devam eden ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Akçalar-Görükle ve Selçukgazi derelerindeki çalışmaların tamamlandığını, Ayvalı Deresi’ndeki çalışmaların ise Eylül ayı itibariyle sonuçlanacağını söyledi.

 

Tedbirler alınıyor

Başkan Altepe, değişen iklim şartlarıyla beraber birçok dünya ülkesinde de yaşanabilen ve büyük çapta can ve mal kayıplarına neden olan sel felaketlerinin Bursa’da yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken tedbirleri aldıklarını söyledi. BUSKİ kanalıyla kentteki bütün dereleri temizlediklerini anlatan Başkan Altepe, dere kesitlerinin de gereken ebatlara çekildiğini belirtti. Başkan Altepe, dere ıslah çalışmalarıyla son 2,5 yılda Bursa’da kayda değer bir taşkınlık olayının yaşanmadığını vurgulayarak, “Bursa’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi Nilüfer İlçesi’nde de yoğun faaliyetler içerisindeyiz. Çalışmalarımız kapsamında Akçalar Deresi’nde 3 km, Görükle Deresi’nde 2 km ve Selçukgazi Deresi’nde de 500 metrelik çalışmaları tamamladık. Şu anda Ayvalı Deresi’ndeki çalışmalarımız sürüyor. Ayvalı Deresi’nde işin yarısı bitti, kalan kısmı da Eylül ayında tamamlanmış olacak” dedi.

 

Nilüfer kışa hazır

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan tedbirler sayesinde, kış aylarında aşırı yağışlardan dolayı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı Nilüfer İlçesi’nin koruma altına alınmış olacağını sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Nilüfer İlçesi’nde devam eden dere temizlik çalışmaları kapsamında Ayvalı Deresi’nin ardından Panayır Deresi, Gökdere, Mudanya Işıktepe Deresi ve Değirmendere’yle süreceğini belirten Başkan Altepe, 2 yılda 50 kilometrelik çapa ulaşacak çalışmaların 2013 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını vurguladı.

Başkan Altepe’ye inceleme gezisinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç de eşlik etti.

 

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top