Nilüferliler bu yaz çok eğlenecek

Nilüferliler bu yaz çok eğlenecek

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Yaz Etkinlikleri, Temmuz ayında düzenlenecek organizasyonlarla sanatseverlere eğlence ve müzik dolu geceler yaşatacak.

Geleneksel yaz etkinlikleri bu yıl da ilçede ünlü isimleri Nilüferlilerle buluştururken, THM ve TSM korolarının konserleri, film ve halk oyunları gösterileriyle Nilüfer’de eğlence rüzgarı esecek.

Nilüfer Belediyesi’nin yaz etkinlikleri çerçevesinde her yıl düzenlediği alan konserlerinin ilki 5 Temmuz akşamı İhsaniye Meydanı’nda yapılacak. Pop müziğinin sevilen ismi Atiye, kıvrak dansları ve seslendireceği parçalarla Nilüferli gençlerin gönüllerini fethedecek. 11 Temmuz akşamı ise Ataevler Pazar Alanı’nda rock müziğinin son dönemde parlayan yıldızları olan Redd grubu sahne alacak. Beş stüdyo albümü, bir soundtrack albüm ve bir DVD yayımlayan Redd grubu, en yeni eserlerini Nilüferli hayranlarıyla paylaşacak. 18 Temmuz akşamı ise “Tuttu Fırlattı Kalbimi” adlı şarkısıyla genç hayranlarının kalbini kazanan pop müziğinin sevilen ismi Gökçe sahneye çıkacak. Beşevler Futbol Sahası’nda hayranlarıyla buluşacak olan genç sanatçı, Nilüferli müzikseverlere keyifli anlar yaşatacak. Nilüfer Belediyesi’nin yaz etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserler saat 21.00’de başlayacak.

Etkinlikler çerçevesinde Nilüfer Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği koroları da salonların ardından yaz akşamlarında mahallelerde sevenleriyle buluşacak. Türk Halk Müziği Korosu, 2 Temmuz’da Gölyazı, 3 Temmuz’da Özlüce, 6 Temmuz’da Fadıllı, 8 Temmuz’da Akçalar ve 9 Temmuz’da Misi’de sahne alacak. Türk Sanat Müziği Korosu da 10 Temmuz’da Görükle, 12 Temmuz’da Kültür Mahallesi, 13 Temmuz’da Altınşehir, 14 Temmuz’da Hasanağa ve 16 Temmuz’da da Üçevler mahallelerinde sevenleriyle buluşarak ünlü bestekarların eserlerini seslendirecek.

Etkinlikler kapsamında Çınar Ağacı adlı film, Nilüfer’in tüm mahallelerinde gösterilmeye devam edecek.

Ayrıca yaz etkinlikleri kapsamında Nilüfer Sokak Oyuncuları da her an bir mahallede ortaya çıkarak, ‘sizi oyuna getirebilirler’ sloganıyla Nilüfer halkına sürpriz yapacak.

Kaynak: NB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top