NOSAB NİLSİAD’DA HER YER KIRMIZI BEYAZ

NOSAB NİLSİAD’DA HER YER KIRMIZI BEYAZ

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Nilüfer Sanayici ve İşadamları Derneği (NİLSİAD), Yönetimi NOSAB Kreş Akademi minikleri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutladı.

NOSAB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal, NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ile Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde yer alan İdari ve Sosyal Tesis alanında bulunan kreşin öğrencileri ve velileri yer aldı.

Gecede açılış konuşmasını yapan NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal, “ Bölgemiz Bursa’nın en önemli sanayi merkezlerinden biri olma konumuna gelmiştir. 20 Bin in üzerinde çalışanımız bulunmaktadır, çalışanların arasında önemli sayıda kadın bulunması kurumların yeni düşüncelere yönelmelerine yol açmıştır. Bölge Yönetimi çalışan annelerin çocuklarının da eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri için bölgemiz içerisine anaokulu tasarlamış ve yapmıştır. Hali hazırda 30’un üzerinde olan yavrularımız sayısı sınıfları doldurduğumuzda 140 a ulaşacaktır tabi bu yeter mi kesinlikle hayır. Fakat biz bu proje ile sanayi bölgeleri ile ilgili yeteri kadar bilinçlenmemiş toplumumuzda farkındalık yaratmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Yavrularımız geleceğimiz ve umudumuzdur

NOSAB Yönetimi olarak gençlere verdikleri en küçük bir katkının bile çok hayati önem taşıdığını aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fikri Ünal, “ Siz ülke geleceğinin yönünü tayin edeceklerin ülkeye ve insanlara yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi en büyük kazancımızdır. Yavrularımız geleceğimiz ve umudumuzdur,  Bu duygu ve düşünceler ile başta çocuklarımız olmak üzere herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar daha nice bayramlara erişmenizi dilerim” şeklinde konuştu.

NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve NOSAB Miteşebbis Heyeti Başkanı Yalçın Aras en mutlu günlerini yaşadıkları ifade ederken, “ Yaşamış olduğumuz çağ Endüstri çağı ve bu çağı yakalamak ona paralel projeler üretebilmek gençlerimizin, talebelerimizin görevi. Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi siz gençlerimizle Cumhuriyetimiz sonsuza kadar payidar kalacaktır tüm geçlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Coşkulu gecenin devamında NOSAB Kreş Akademi öğrencisi olan minikler hazırladıkları sahne etkinliklerini keyifle ve mutlulukla sundu. Veliler ile beraber büyük bir coşku ile 29 Ekim Cumhuriyet bayramını gönüllerince kutladılar.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top