Novatel 2010’da %60 büyüme hedefliyor

20100130125115_novatelDüzenlediği bayi toplantısında 2009 yılı değerlendirmesi ve yeni hedeflerini açıklayan Novatel, krize rağmen büyümeye devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Hem kamu hem de özel sektör için mobil haberleşme sistemleri için çözümler sunan Novatel, Türkiye’ye getirdiği DMR teknolojisine sahip ürünlerle pazarda hareketlilik sağladı.

TETRA Dijital Telsiz Haberleşme  ve DMR teknolojilerinde Motorola’nın pazara sunduğu MotoTRBO ürünleri ile maliyet avantajının yanısıra her koşulda kesintisiz ve yüksek kalitede ses iletişimi, veri transferi, yazılı mesaj, yüksek güvenlikli görüşme, filo takibi gibi farklı özellikleriyle kullanıcılara büyük olanaklar sağlanırken, noktadan noktaya ve noktadan çok noktaya geniş band haberleşme çözümlerini sunan Motorola WİBB (Wireless Broadband) ile yenilikler devam etti. 2009’da Motorola’nın Kanal İş Ortağı Konferansı’na davet edilen Novatel, 20 ülke  “En İyi Ciro Yapan Distribütör” Ödülü’nü alarak Türkiye’ye döndü. “BİLİŞİM 500” e 363. sıradan giriş yaparak sektörde dikkatleri üzerine çeken Novatel, çalışmalarına hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

2009 yılı performanslarını bayilerinin sistemli ve başarılı çalışmalarına borçlu olduğunu belirten Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, çalışmaları hakkında detaylı bilgileri aktardı. “Novatel olarak %40 büyüme kaydettiğimiz 2009 yılında oldukça başarılı projelere imza attık. Telsiz haberleşme sistemlerinde dijital Tetra ve DMR teknolojilerinin bilinirliğin artması ile birlikte pazar da büyümeye başladı. Frekans kullanım verimliliğini arttıran, yüksek haberleşme kalitesi ve güvenliği yanında ve katma değerli servisler kullanımına imkan sağlayan bu sistemlerin Türkiye için de hem kamu hem özel sektör tarafından analog sistemlerin yerini almasıyla pazarın çok hareketlendiğini söyleyebiliriz. Özellikle bazı sektörler için hem maliyet düşüren hem de daha özellikli olmaları nedeniyle tercih edildiği için piyasa da çok farklı yerlere gelmeye başladı. Gerek lokal gerek geniş alanlarda telsiz haberleşmesi sağlamak için özel sektör ve kamu kurumları tarafından kullanılan Tetra ve DMR sistemleri ses haberleşmesi yanında GPS tabanlı filo takibi, yazılı mesaj iletimi, telemetri ve SCADA gibi uygulamaların kullanımını sağlıyor.  yılında Belediyelerin, raylı taşıma sistemlerinin ve Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde kamu güvenliği sağlayan tüm kurumların dijital telsiz haberleşme sistemlerine geçişlerini artacağı için sektör olumlu etkilenecek. Novatel olarak  yılında %60 civarında büyüme sağlayacağımızı düşünüyoruz. Yaklaşık 15 ilde daha bayi arayışına başladık. Bizimle bu yeni yolda başarılı yürümek isteyenlerle çalışmalarımızı başlatmak istiyoruz. Biz bu doğan pazar için genel olarak 2010 hedefimizi, Türkiye’ deki telsiz haberleşmesinde dijital  geçişi hızlandırmak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek olarak belirledik. Özellikle dijital  geçiş için, altyapı sağlayıcı ve ana distribütörlük faaliyetlerini bünyesinde barındıran şirketimizin, ilgili tüm birimlere bilgi paylaşımı yapılması ve Türkiye‘nin özellikle kamusal alandaki telsiz haberleşme planlarının yol haritasının hazırlanmasında elindeki tüm bilgi ve tecrübeyi paylaşma konusunda son derece açık olduğunu belirtmek istiyorum. Bunun dışında yurt dışında işbirliği yaparak son derece olumlu sinerjiler gerçekleştirdiğimiz partner firmalarımızdan edindiğimiz tecrübeyle, bazı yurtdışı projeleri de dahil olmak üzere yeni açılımlara doğru ilerlemeyi planlıyoruz. Gerek sektördeki uzun yılların getirdiği tecrübe, gerekse bu konuda yetişmiş insan kaynağı gücüyle Novatel olarak yeni projeler içinde yer almamız gerektiği gerçeğinden yola çıkarak, yeni iş kollarını da çalışma planlarımıza dahil etmiş durumdayız.”

Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, kullanıcıların tüm isteklerini karşılayabilecek düzeyde olan profesyonel telsiz haberleşme sistemlerini her büyüklükte işletme için uygulayabilecek ekip ve tecrübeye sahip olduklarını ve yeni projeler için görüşmelerinin de tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top