O bir Türkiye hayranı

O bir Türkiye hayranı

51. Uluslararası Bursa Festivali’nin konuklarından, dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Monica Molina, konser öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Monica Molina, konser öncesi Holiday Inn Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek, ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Bursa’da konser verecek olmanın heyecanını ve sevincini yaşadığını söyledi.

“Bursa çok güzel bir şehir”

Türkiye’yi çok sevdiğini ve burada kendisini çok iyi hissettiğini anlatan Molina, konser için Bursa’ya gelirken, yolculuğu sırasında kenti daha yakından tanıyacak yayınlar okuduğunu ve Türk dostlarına kentle ilgili sorular sorduğunu anlatarak, “Bu topraklara geldiğimde kendimi çok iyi hissediyorum. Gönül isterdi ki daha çok vaktim olsun ve Bursa’da da daha çok kalabileyim. Ancak daha önceden okuduğum, araştırdığım ve kısa sürede görebildiğim kadarıyla söyleyebilirim ki, çok güzel bir şehir, Bursa” dedi.

Babasının şarkılarından oluşan albümü Eylül’de çıkıyor

Bursa’da ilk kez konser verecek olmanın heyecanını yaşayan Monica Molina, konserinde İspanya’nın usta sanatçılarından olan babası Antonio Molina’nın şarkılarını okuyarak Bursa’ya sürpriz yapacağını söyledi. Eylül ayında babasının şarkılarını yorumladığı albümünün çıkacağını da müjdeleyen Molina, Türk sanatçılarıyla özel bir çalışma yapılması halinde projede yer alabileceğini söyledi.

“Türk müzisyenlerle albüm kaydı yapmak isterim”

Türkiye’ye çok özel bir bağı olduğunu ifade eden Molina, “Bu bir aşk olmalı. Buralara her geldiğimde çok heyecanlanıyorum, mutluluk duyuyorum. Buradan pozitif enerji alıyorum” dedi.

Türkiye’de Latin müziğe duyulan ilginin farkında olduğunu da anlatan Molina, “Türk sanatçılardan da sesini en çok sevdiğim isim Sezen Aksu. Beni en çok etkileyen de Türk enstrümanlar, farklı sesler ve aranjelerdir. Türk müzisyenlerle bir albüm kaydı yapmak isterim” dedi.

Sosyal medyayla fazla ilgilenmediğini anlatan Molina, “Sosyal medyayla pek yakın değilim. Şehir dışında sakin bir hayat yaşıyorum. İnsanların her zaman nerede olduğumu ne yaptığımı bilmeleri pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Sadece bana olan geri dönüşleri takip ediyorum, özellikle Türk sevenlerimden çok güzel geri dönüşler alıyorum. Çok mutlu oluyorum” diye konuştu.

Bu akşam oynanacak İspanya – İtalya karşılaşması hakkında da eprili yanıt veren Monica Molina, “Bu akşam aslında maçın sonucundan çok insanların beni mi dinlemeyi, maçı mı izlemeyi tercih edeceklerini merak ediyorum. İspanya maçta iyi bir performans sergilerse zaten bunu hissedeceğimi düşünüyorum” dedi.

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top