O cani yakalandı!

O cani yakalandı!

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde bir restoranın tuvaletinde bacaklarını kırıp gözlerini oyduktan sonra öldürdüğü kediyi klozetin içine attığı iddiasıyla 47 yaşındaki K.U. yakalandı.

Olay, 17 Haziran Pazar sabahı Keykubat Caddesi’ndeki bir restoranın tuvaletinde meydana geldi. Restoran çalışanlarının yemek artıklarıyla beslediği sokak kedisi, su içmek için tuvalete girdiği sırada bacakları kırılıp gözleri çıkartıldıktan sonra klozetin içine atıldı. Yaklaşık 25 dakika sonra tuvaletten üzerinde gömleği olmadan çıkan saldırgan kaçtı. Tuvaleti temizlemek için klozetin kapağını kaldıran restoran çalışanları, vahşice öldürülmüş kediyi gördü.
Olayın ardından resmi müracaatta bulunmayan restoran görevlilerinden 37 yaşındaki Hasan Sak, dün Asayiş Büro Amirliği’nde kediyi öldüren kişiden şikayetçi olduğunu belirtti. Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkan polis, şüpheli K.U.’yu dün gece yarısı Keykubat Caddesi’ndeki bir parkta yakalayarak gözaltına aldı. Sokaklarda yaşayan K.U. sorgusunda kediyi kendisinin öldürmediğini, uyumak için tuvalete girdiğini, kokudan rahatsız olunca da bir süre sonra ayrıldığını öne sürdü.
K.U. polis merkezinden çıkışında gazetecilere, “Ben kedi görmedim. Bir kedi yüzünden beni bu hale getiriyorsunuz. Kedi de bizim hayvanımız” dedi. Ayakları ve dizlerinde yara olan K.U., sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilecek.

Akıl hastanesine sevk edildi
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, tuvalette kedinin bacaklarını kırıp gözlerini oyduğu iddiasıyla yakalanan K.U., yapılan sağlık kontrolünde psikolojisinin bozuk olduğunun belirlenmesi ve bu doğrultuda rapor düzenlenmesi üzerine, sevk edildiği nöbetçi savcılık tarafından Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi. Ayağında ve dizinde oluşan yaraların nedeninin belirlenmesini isteyen savcılık, psikolojik sorunları nedeniyle ifade vermekte zorlanan şüphelinin, tedavisinin ardından ifadesinin alınmasını kararlaştırdı. K.U., işlemlerinin ardından polis eşliğinde Manisa’ya götürülecek.

Kaynak: DHA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top