Öğrenciler rektörlüğü işgal etti

Öğrenciler rektörlüğü işgal etti
Sınavlarda başarısız olmalarının ardından hazırlık eğitimlerinin bir yıl uzatılmasını protesto eden Anadolu Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencileri rektör binasını işgal etti.

Anadolu Üniversitesi hazırlık sınıfında okuyan 10 öğrenci, 13Haziran 2012 tarihinde Rektörlük binası önünde çadır kurdu. Yabancı dil hazırlık sınıfını öğrencilerin yüzde 90’ının geçemediğini, seneye tekrar eğitim göreceklerini belirterek çadır kurup protesto gösterisinde bulunan öğrencilere arkadaşları dadestek verdi.

Yaklaşık 10 gündür çadırlı eylem yapan öğrencilerin sayısı zaman zaman 100’ü aştı. Bugün akşam saatlerinde çadırların önünde toplanan 300’e yakın öğrenci, rektörlük binasına girdi. Binayı işgal ettiklerini söyleyerek giriş koridorunda oturan öğrenciler “Rektör gelene kadar buradan çıkmayacağız” dedi.

Çadırda kalacaklar
Öğrenciler, rektör yardımcılarıyla görüştükten sonra binadan dışarı çıktı. Yaklaşık 1.5 saat süreyle rektörlük binasında kalan öğrenciler Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Meryem Akoğlan Kozak ve Prof.Dr.Mustafa Cavcav ile görüştü. Rektör yardımcıları öğrencilere, sorunlarını senato toplantısında ele alacaklarını ve çözüm bulmak için çaba göstereceklerini söyledi. Öğrenciler, görüşmeden sonra rektörlük binasından dışarı çıktı. Rektörlük önünde toplanan öğrenciler çadırda kalma eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top