Öğretmenler sertifikalarını aldı

Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Ankara ve Bursa’da tekstil alanında eğitim veren meslek lisesi öğretmenlerinin katıldığı 1 haftalık eğitim programı sona erdi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde (UİB) düzenlenen kapanış programında 1 haftalık eğitime katılan öğretmenlere sertifikaları verildi. Toplantıda, UTİB yönetimi ve Bursalı tekstilcilere eğitime sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ekiz, sanayicilerle eğitimcileri bir araya getiren her projenin öğrencilerin eğitiminde hayati önem taşıdığını söyledi. Bu tür eğitim programlarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Ekiz, “Bursa ve ülke sanayiine vasıflı eleman kazandırılması konusunda bu eğitim programına katılan öğretmenlerimiz çok önemli bilgiler edindiler. En büyük arzumuz gençlerimizin eğitimine katkı koyan bu tür projelerin çoğalmasıdır” dedi.

UTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik de, değişen dünya düzeninde sektörün ihtiyaçlarının belirlenerek, bu yönde gerçekleştirilecek her türlü projeye açık olduklarını ve bu tür projeleri sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti.
Evce Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş firma sahibi Cengiz Güven de, okullara yönelik malzeme yardımlarına devam edeceklerini belirterek, bu yöndeki projelerin tüm Türkiye’ye yayılması temennisinde bulundu.

Hizmet İçi Eğitim Programı’na katılan öğretmenler, sektör hakkında önemli bilgiler edinerek, sanayicilerin beklentilerini yerinde inceleme şansı buldu. Toplantının sonunda öğretmenlere sertifikaları verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top