ÖĞÜT KÜRSÜDE SOYUNDU!

ÖĞÜT KÜRSÜDE SOYUNDU!

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Madalya ve Nişanlar Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin, TBMM Genel Kurulu’nda doğrudan gündeme alınmasına dair önerisi üzerinde söz aldı.

Konuşması sırasında ceketini ve kravatını çıkartan Öğüt, ceketini yere, kravatını da kürsünün üzerine attı.
Öğüt, Türk Bayrağı ve asker fotoğrafı bulunan ve üzerinde ”Ardahan Çıldır’da doktor yok, öğretmen yok, cezaevini kapattınız, askerlik şubesini kapattınız, göç başladı, sınır boşalıyor. Ermenistan sınırındaki Çıldır İlçesi’ni boşaltarak topraklarımızı Ermenistan’a mı vermek istiyorsunuz? Sınır illerimiz; Kars’ta Akyaka, Susuz, Digor ve Selim ilçelerimizin, Ardahan’da Çıldır ilçemizin adliyelerinin açılmasını istiyoruz” yazılı pankart açtı.
Ensar Öğüt, konuşmasının ardından, ceket ve kravat ile pankartı alarak yerine oturdu. AK Parti’li milletvekilleri laf atarak Öğüt’e tepki gösterdi. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu da davranışının uygun olmadığını belirterek, Öğüt’ü uyardı. Öğüt’ün önerisi kabul edilmedi.
Genel Kurul’da, CHP’nin, Ankara’da metro çalışmaları sırasındaki ortaya çıkan göçüğün araştırılmasını öngören grup önerisi de kabul edilmedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top