OSMAN ARSLAN: VERGİ İNDİRİMLERİ NEFES ALDIRACAK

OSMAN ARSLAN: VERGİ İNDİRİMLERİ NEFES ALDIRACAK

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan vergi indirimlerini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan vergi indirimlerini değerlendirdiği açıklamasında, “Ekonomide yaşanan sıkıntılar bazı sektörlerde durgunluğa yol açmıştı. Bu indirimlerin çok yerinde olduğunu ve sektörün nefes aldıracağını düşünüyoruz.”

Arslan şunları söyledi: “Son dönemde döviz kurunda ve ekonomide yaşadıklarımız, bazı sektörleri etkiledi. Ancak uzun yıllardır birçok farklı sıkıntıya rağmen dirayetini koruyan ekonomimiz bu badireyi de atlatacak güçte olduğunu gösteriyor. Sağ olsun devletimiz de özel sektörünün hep yanında olduğunu gösteriyor ve bu anlamda hamlelerini ardı arkasına yapıyor. Bunlardan birini de önceki günlerde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak açıkladı. Buna göre, yılsonuna kadar gerçekleştirilecek vergi indirim uygulamalarıyla piyasalarda ihtiyaç duyulan güven ve moral yükselecek, alımlar artacak ve bu da ekonomideki hareketliliğin artmasını sağlayacaktır. Sektörlerimizin talep ve önerileri doğrultusunda vergi indirimleriyle iç piyasanın hareketlenmesine olanak sağlayan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Altı başlıkta uygulanan vergi indirimlerinin sektörlerimiz ve vatandaşımızın alım talepleri adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türkiye, dışa bağımlı sorunlardan ders çıkararak kendi yolunu çizme yeni pazarlar oluşturma ve daha fazla üretime önem vererek, disiplin ve değişim temelli kalkınma hamlesiyle büyüme yolculuğunu emin adımlarla sürdürecektir.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top