Osmangazi’de kaldırım işgaline son

Araç ve yeni personel takviyesi ile güçlenen Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Bursa’nın en büyük sıkıntılardan biri olan cadde ve kaldırım işgaline son vermek için çalışmalarını hızlandırdı.

Osmangazi zabıtası, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte Osmangazi metro istasyonu başta olmak üzere halkın yoğun olduğu bölgelerde seyyara karşı operasyon düzenledi. Osmangazi zabıtasına yeni alınan cincırların da kullanıldığı operasyonlar, başta Osmangazi metro istasyonu ve Kent Meydanı çevresi olmak üzere Fevzi Çakmak Caddesi, Şehreküstü Meydanı, Atatürk Caddesi ve ana arterlerde yoğunlaştırıldı.
Üç gün boyunca aralıksız sürdürülen operasyonda zabıta ekipleri iş yerlerini caddeye taşıyan esnafa ve seyyara müdahale etti. Yoğun bir keşmekeşin yaşandığı ve kötü görüntülerin ortaya çıktığı alanlar yapılan operasyonların ardından özlenen bir görünüme kavuştu. Zabıta ekiplerinin dönüşümlü olarak 12’şer saat görev başında olacaklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ekiplerin sürekli olarak bu bölgelerde görev yapacağına dikkat çekti.
Cıncırlı zabıta ekiplerinin seyyara karşı caydırıcı olduğunu da vurgulayan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak yolları ve kaldırımları işgal eden seyyara karşı ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bölgelerde sürekli olarak zabıta ekiplerimiz görev alıyor” diye konuştu. Modern ve sağlıklı bir Bursa için gereken tüm çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Dündar, “Büyük bir şehrin merkez ilçesi olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Zabıtamızla ve hizmet anlayışımızla seyyara göz açtırmayacağız” dedi.
Dündar, yapılan operasyonların sürekli olacağını belirterek, vatandaş ve esnaftan da destek istedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top