Outlook Web Access’e dikkat!

20100204121334_spamhackOutlook Web Access’e spam saldırısı

Outlook Web Access kullanıcılarının dikkatine: Güvenlik devi yeni bir zararlıya karşı uyarıyor.

BitDefender’ın güvenlik uzmanları kullanıcıları sahte e-postaya linkleriyle başlayan güncel bir spam dalgasına karşı uyarıyor. Uzmanlara göre tüm “Microsoft Office Outlook Web Access” kullanıcıları bu tehlikeyle karşı karşıya.

Kullanıcılar sahte bir e-posta ile güvenlik güncelleştirmesi indirmeye yönlendiriliyor. Bu sebeple kişinin e-postaya gömülü link üzerinden bir Microsoft Update sitesine gitmesi gerektiği iddia ediliyor. Linke tıklanıldığında ise Microsoft sitelerine benzer sahte bir sayfa açılıyor. Daha sonra kullanıcının bu sayfadan bir EXE dosyasını indirip çalıştırması isteniyor.

BitDefender’a göre dosya çalıştırıldığında iddia edilenin aksine güncelleştirme değil birden çok trojan ve zararlı yazılım yükleniyor. Başka dosyaların da yanında “Trojan.Spy.ZBot.EKF” ve PDF dosyalarına bulaşan ve zararlı kod çalıştıran “Exploit.PDF-JS.Gen” isimli zararlılar kuruluyor.

Kullanıcılara tanınmayan kişilerden gelen e-postalardaki hiçbir linke tıklamamaları ve kurulu güvenlik yazılımlarını en güncel seviyeye getirmeleri tavsiye ediliyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top