Özel üniversiteden özel iş birliği

Özel üniversiteden özel iş birliği

Bursa’nın ilk özel üniversitesi Bursa Orhangazi Üniversitesi Estonya’nın Tallin Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı.

BURSA / Bursa’nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Bursa Orhangazi Üniversitesi önemli bir anlaşmanın altına imza attı. Estonya’da bulunan Tallin Teknoloji Üniversitesi ile imzalanan işbirliği anlaşması ile ilgili konuşan Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri eğitim-öğretime yeni başlamalarına rağmen büyük ilgi gördüklerini belirtti. Sadece Türkiye çapında değil uluslar arası çapta örnek bir üniversite olma hedefiyle yola çıktıklarını dile getiren İleri, bunun ilk adımı olarak Tallin Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını kaydetti. İmzalanan anlaşmayla birlikte iki üniversite arasında çeşitli projelerin hayata geçirileceğini dile getiren İleri, anlaşmanın detaylarının önümüzdeki günlerde netleşeceğine işaret etti.
Tallin Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Andres Keevallık ise 5 bin öğrencileri olduğunu ve bu öğrencilerden bin kişini yurt dışından geldiğini kaydetti. Türkiye’den 50 öğrencinin üniversitelerinde eğitim gördüğünden söz eden Keevallık, Bursa Orhangazi Üniversite ile imzalanan protokolün gelecek adına önemli bir adım olduğunu ifade etti. Tallin Üniversitesi ile imzalanan protokol törenine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Özcan, Genel Sekreter Ramazan Yılmaz, Hazırlık Okulu Müdürü İbrahim Sel, Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler Bölüm Başkanı Erhan İçener katıldı. Yapılan görüşmelerin ardından heyet birlikte öğle yemeği yedi.

 

Kaynak: MEDYA TUVAL

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top