ÖZER MATLI: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BÜROKRASİYİ DE AZALTACAK

ÖZER MATLI: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BÜROKRASİYİ DE AZALTACAK

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte bakanlık sayılarındaki azalmanın bürokrasiyi de ortadan kaldıracağını söyledi. Matlı, “İş dünyası bakanlıklar arasında işlerin takibinden dolayı çoğu zaman sıkıntılarla karşı karşıya kalıyordu. Her bakanlık kendisine göre bir metot belirliyordu. İnşallah bundan sonra bürokrasinin azalacak olması bizim için büyük kolaylıklar yaratacak” dedi.

 

İşlemlerdeki sadeleşmenin ülkeye büyük faydalar getireceğini ifade eden Matlı, “Önceden resmi işlemler günlerce sürüyor, bir bakanlığın ‘evet’ dediğine diğer bir bakanlık ‘hayır’ diyebiliyor, başta zaman kaybı olmak üzere işlerde ciddi kilitlenmeler, gecikmeler yaşanıyordu. Bundan sonra özel sektör de kendisi ile ilgili işlerde mazeret ileri süremeyecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

“Bürokrasinin azalmasıyla belirsizlikler de ortadan kalkacaktır” diyen BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, seçim sürecinde en çok konuşulan konuların başında ekonomi geldiğini ve ekonomideki rahatlama için de yeni sistemin en kısa zamanda uygulanmaya başlamasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top