Öztürk: Bursa test merkezine hazır

Öztürk: Bursa test merkezine hazır

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’nın her yönüyle Otomotiv Test Merkezi’nin kurulması için hazır olduğunu ve Bursa’nın bu yatırımı hak ettiğini söyledi.

 

Türkiye Standartları Enstitüsü’nün  (TSE) ‘Otomotiv Test Merkezi’ için Antalya ve Bursa’yı uygun bulması uzun süredir kamuoyunun gündemini meşgul ediyor. 120 milyon avroluk dev yatırım için Bursa-Antalya kapışması devam ederken konu ile ilgili açıklama AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’ten geldi.

 

“Merkez Bursa’da kurulmalı”

Test merkezinin, ülkenin otomotiv sanayinde lokomotifi olan Bursa’da kurulması gerektiğinin altını çizen Milletvekili Öztürk, “Ülkenin en büyük otomotiv kuruluşları Bursa’da yatırım yapıyor. Antalya turizm kentiyken Bursa ise otomotiv sektörünün kalbini oluşturuyor. Bursa otomotiv sektörünün üssü olmakla birlikte gerekli teknik elemana da sahip. Ayrıca Bursa Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi de bu anlamda sanayi sektörüyle işbirliğine hazır. Bu yüzden test merkezi kesinlikle Bursa’da kurulmalı” dedi

Otomotiv test merkezinin Bursa’da kurulması için her türlü çabayı sarf edeceklerini vurgulayan Öztürk, “TİGEM’in arazisi bu proje için gayet uygun ve hazır bir durumda bekliyor. Yatırım için TİGEM arazisinin 3. Sınıf tarım arazisi olan bölümü kullanılmakla birlikte test merkezinin kurulduğu alanın yüzde 85’i ağaçlandırılarak yeşil alan haline getirilecek. Dolayısıyla TİGEM ve çevresine asla zarar vermeyecek” açıklamasında bulundu.

Bursa’nın her anlamda bu yatırımı hak ettiğine vurgu yapan Milletvekili Öztürk, yapılacak AR-GE çalışmalarıyla da Bursa’nın mevcut sanayi konseptinin değişeceğine dikkat çekti. Test merkezinin Bursa’nın yanı sıra Türkiye ekonomisine de büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Mustafa Öztürk, “İlimiz bu dev yatırım için gerekli teknolojiye sahip. Bir tek yatırım için verilecek kararı bekleyeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: MEDYA TUVAL

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top