Prensin çıplak fotoğrafları gazetede

Prensin çıplak fotoğrafları gazetede

İngiltere’nin en yüksek tirajlı tabloid gazetesi Sun, İngiltere kraliyet tahtının 3. sıradaki varisi Prens Harry’nin çıplak fotoğraflarını yayımladı.

Sun gazetesi bugünkü sayısında manşetinden yer verdiği fotoğrafların yanında, “Tahtın varisi, internette gördüğünüz Harry’nin çıplak fotoğrafları” başlığını attı.

Gazetenin sahibi News International şirketi, kraliyet ailesinin avukatlarının devreye girerek, “özel hayatın ihlali” anlamına geleceği gerekçesiyle fotoğrafların basılmamasını istediğini bildirdi. Ancak Sun gazetesi, fotoğrafların zaten dünya genelinde birçok kaynakta bulunduğunu, okuyucularının da bu fotoğrafları görmeye hakkı olduğunu, böylece ülkedeki basın özgürlüğünün sınandığını savundu.

27 yaşındaki Prens Harry’nin Las Vegas’ta tatildeyken, arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirirken telefonla çekildiği tahmin edilen ve yayımlanan çıplak fotoğrafları, İngiltere’de tartışmaya yol açıyor.

Sun gazetesi editörü David Dinsmore fotoğrafları basmadan önce çok düşündüklerini ifade ederek, “Bizim için bu konu tamamen basın özgürlüğüyle ilgili” dedi. Dinsmore, fotoğrafların birçok internet sitesine konulmasını, ancak her gün 8 milyon kişinin okuduğu Sun gazetesinde basılamamasını “saçma” olarak niteledi.

Sun gazetesinin fotoğrafları bugün yayımlamasının ardından, ülkedeki Basın Şikayetleri Komisyonu (PCC) şimdiye kadar saraydan resmi bir şikayet almadıklarını bildirdi. Ancak İngiliz kraliyeti, fotoğraflar basılmadan önce birkaç İngiliz gazetesiyle irtibata geçerek yayımlanmamasını istedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top