RAHMİ OLMADAN HAMİLE KALDI

RAHMİ OLMADAN HAMİLE KALDI

Bir süre önce karın ağrısı, mide bulantısı, halsizlik şikayetleriyle Uşak’ta doktora başvuran  Kader Abra için çeşitli hastalık riskleri belirlendi. Karın içinde kanaması başlayan ve hayati riski bulunan Abra, Ankara’ya gelerek Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan incelemelerin ardından Abra’nın halk arasında bilinen adıyla ”dış gebe” olduğu belirlendi.

Opt. Dr. Hüseyin Yeşilyurt ve Opt. Dr. Şebnem Özyer tarafından acilen ameliyata alınan Abra’nın 14 hafta 5 günlük hamileliği sonlandırıldı.
Opt. Dr. Yeşilyurt,  ”Hastamız, dış gebelikler arasında görülme olasılığı kırk binde bir olan bir vaka” dedi. Abra’nın rahminin, 3 yıl önce doğum yaptıktan sonra alındığını belirten Yeşilyurt, fetusun, karın içinde bağırsaklar arasında, bağırsakları örten zarda ve rahim ağzı üst boşluğun üzerine yerleştiğini anlattı.
Rahmi alınan bir hastada gebelik oluşması vakasıyla 30 yıllık meslek hayatında ilk kez karşılaştığını vurgulayan Yeşilyurt, ”Vakayla ilgili literatür araştırmalarının sürdüğünü, bunun ilk vaka olabileceğini dile getirdi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top