Rüşvet isteyen polis pusuya düşürüldü

Rüşvet isteyen polis pusuya düşürüldü

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün avukatı Aziz Çetin, müvekkilinin mahkemece serbest bırakılmasının ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu ile görüşerek, başkan Gül’den gözaltı sırasında nezarethanede görevli polis memuru İ.K.’nın para istediğini öne sürdü.

Avukat Çetin’in, İ.K.’nın Gül’e ”Müdürlerimizin haberi var. 200 bin lira verirsen serbest kalmanı sağlayacağız” dediğini iddia etmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, operasyondan 1 hafta sonra Mustafa Gül’ün polis memuru İ.K’yı arayarak istediği parayı vereceğini söylemesi istendi.
İ.K.’yı arayarak alışveriş merkezinde randevulaşan Gül, İ.K.’ya içerisinde seri numaraları alınmış 5 bin lira olan çantayı verdi. Bu sırada tanımaması için Alanya’dan gelen Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, İ.K.’yı gözaltına aldı. İ.K, ”Kamu görevlisinin görevine girmeyen ve yetkili olmadığı bir işi yapabileceği veya yaptırabileceğinden bahisle kişiden menfaat temin etmesi” iddiasıyla adliyeye sevk edildi.
Savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen İ.K, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İ.K. hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top