Sağlam’dan ”birlik” uyarısı

Sağlam’dan ”birlik” uyarısı

Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam: “Bu olumsuzluğu bertaraf edip tekrar camianın bütünleşmesi, kenetlenmesi ve birbirine destek olması lazım”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ”Önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele etmek ve geçen sene finalde kaybettiğimiz Türkiye kupasına uzanmak istiyorsak, bu olumsuzluğu bertaraf edip tekrar camianın bütünleşmesi, kenetlenmesi ve birbirine destek olması lazım” dedi.
Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri’nde, gazetecilere yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılamadıkları için üzüldüklerini söyledi. 

Sağlam, önlerinde iki tane seçenek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
”Bir tanesi ya biz bu olayla yaşamaya devam edeceğiz. Taraftar, camia ve medya bu tepkisini çok daha ileriye götürerek devam ettirecek. Bizler de bu eleştirilerle daha fazla yorulacağız ve bu iş böyle devam edip gidecek. Sonunda Bursaspor başarısız olacak. Diğeri de güçlü ve karakterli insanların yaptığı gibi bu sıkıntılı süreci bir an evvel ortadan kaldırarak ve önümüzdeki hedeflere bakmak. Önümüzde bulunan 2 tane çok büyük hedef var.  

Galatasaray maçından başlayarak yeniden güzel bir sayfa açmak istediklerini dile getiren Sağlam, ”Bugün camiada bütünlüğe, kenetlenmeye, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Gelin Bursaspor’u seviyorsak bunu başaralım. Bizim başarısızlığımızı isteyen insanlara prim vermeyelim ve onları mutlu etmeyelim.Onun dışında da sakatımız yok. Aramıza yeni bir arkadaşımız katıldı. Onun da işlemleri bitti ama antrenman durumu maç için çok müsait değil. Bugün tekrar değerlendirip kadroya alıp almayacağımıza karar vereceğiz.Galatasaray gibi çok iyi kadroya sahip. Kendi evinde etkili olan bir takıma karşı çok iyi bir mücadele ortaya koyacağız. İnşallah güzel bir sonuçla 15 günlük milli takım arasına mutlu gireceğiz.” diye konuştu. 

Sağlam, medyada yer alan Sercan’ın transferiyle ilgili, ”Sercan’ı çok severim. Sercan buradan giderken bizle ve taraftarla bir problemi olmadı. Bizim gündemimize de geldi ama Sercan ile alakalı bir tasarrufumuz yok” dedi.
Kadro dışı kalan Yenal ve Tagoe ile ilgili de Sağlam, şunları söyledi:
”O oyuncularımızın tekrar takıma katılmaları mümkün değil. Bu kısa zaman zarfı içerisinde de kulübün şartlarına uygun bir şekilde oyuncularımızı bir başka kulübe vermeye çalışacağız. Transfer bitti, bunlar tekrar takıma katılacaklar şeklinde bir düşüncemiz yok. Takımdan başka gidecekler olabilir. Bugün büyük ihtimalle İsmail Hakkı’yı vereceğiz. Onun dışında Barış ve Emre ile alakalı bir düşüncemiz var. Onları da bir yerlere verip bu sezonu oynayarak geçirmelerini ve kendilerini geliştirmelerini istiyoruz.”

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top