Saldırgan yoğum bakımdan çıktı

Bursa`daki Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal`a saldırdığı için linç edilmek istenen şüpheli, yoğun bakımdan çıkarıldı.

BDP`nin boykot mitinginde konuşan Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, kürsüde koruması gibi duran Bilgehan Şimşek`in saldırısına uğradı. Birdal`a kafa ve yumruk atan saldırgan, linç edilmek istendi. Polis saldırıyı gerçekleştiren Şimşek`i göstericilerin elinden alarak, adeta ölümden kurtardı. Çıkan olaylar sebebiyle önce karakola götürülen Bilgehan Şimşek, daha sonra da buraya çağrılan ambulansla Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Vücuduna aldığı darbeler ve yüzündeki morluklar sebebiyle yoğun bakıma alınan Şimşek`in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Vücudunda iç kanama ve kırık şüphesine karşı yoğun bakımda tutulan şüphelinin Genel Cerrahi Servisi`ne alındığı ifade edildi. Şuurunun açık, nabzı ve tansiyonun normal olduğu kaydedilen zanlının bir süre daha tedavi göreceği belirtildi.
Geniş güvenlik tedbirleri altında tutulan zanlı, tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere gözaltına alınacak. Acil girişinde nöbet tutan polis ise, muhtemel bir saldırı riskine karşı çevrede kuş uçurtmuyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top