Samanlıkta 100.000 lira yandı

Samanlıkta 100.000 lira yandı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, bir çocuğun çakmakla oynadığı sırada çıkan yangında, çocuğun ailesinin 100 bin lirasını sakladığı öne sürülen samanlık tamamen yandı. 
    

İddiaya göre, Gedelek köyünde yaşayan Hakkı Üncü’nün 8 yaşındaki oğlu Sami Üncü, kuzeniyle samanlıkta oynadığı sırada çakmakla samanları tutuşturdu. Çocukların haber vermesi üzerine samanlığa koşan anne Yıldız ve baba Hakkı Üncü, çabalarına rağmen alevleri söndüremedi. Büyüyen yangın, samanlığın yan kısmındaki hayvan ağılına da sıçradı. 
Hayvanları barınaktan çıkarmayı başaran Hakkı Üncü’nün yardım istemesi üzerine köy halkının yanı sıra Orhangazi ve Gemlik belediyeleri itfaiye ve Orman İşletme Şefliği ekipleri yangına müdahale etti. Ekiplerin müdahalesine rağmen samanlık ve hayvan barınağı tamamen yandı. 
Hakkı Üncü, bir süre önce sattığı hayvanların geliri olan 100 bin lirasını samanlığa sakladığını öne sürerek, gözyaşlarına hakim olamadı. 
Fenalaşan Yıldız Üncü ise tüm birikimlerinin yangında yok olduğunu ifade etti. Üncü’ye bölgedeki sağlık ekipleri müdahale etti. 

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: AA 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top