Sanatçı ruhuyla SBS başarısını yorumladı

resim_1278613337Yalova Özel Bahçeşehir İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Orhangazili Hüma Gülseçkin, SBS`deki başarısı ile yurt çapında ismini yine duyurdu. İlk iki sınavda olduğu gibi sonuçları dün açıklanan 8. sınıf SBS`de de 500 tam puan alan Gülseçkin, Orhangazi`nin gururu oldu
Orhangazi`de zeytin ticaretiyle uğraşan Belediye Meclis Üyesi Çağatay Gülseçkin ile Hatice Gülseçkin`in iki çocuğundan büyüğü olan Hüma Gülseçkin, SBS`de 6. ve 7. sınıftaki başarısını yineleyerek, 8. sınıfta da tüm sorulara doğru yanıt vererek  Manavgatlı Mustafa Kurucu`nun ardından Türkiye 2.si oldu. Hüma Gülseçkin, yine birinciler arasına girmekten duyduğu kıvancı dile getirdi . Gelecekte hangi mesleği seçeceğine  henüz karar vermediğini kaydeden Gülseçkin, ancak sayısal bir bölümde okumayı tercih ettiğini belirterek, lise öğrenimini Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi`nde görmek istediğini söyledi. 

Hüma Gülseçgin, üç sınavda da başarılı olmasını çok kitap okumaya bağlarken, “Böylece sınavda soruları daha hızlı anlayarak okuyabildim. Sınavda başarılı olmamın diğer bir nedeni, dersi derste öğreniyor olmamdı. Anlamadığım bir konu olursa mutlaka öğretmene sordum. Eve gelince tekrar etmek ve konuyla ilgili soruları çözmek de öğrenmemi pekiştirdi. Okuldaki ödevlerimin dışında da bol bol test çözdüm” dedi. Derslerin dışında  ayrıca müzikle de  ilgilenin ve okul orkestrasında keman çalan Hüma Gülseçkin, Yalova`da da birkaç kez Halk Eğitim Merkezi`nde konser verdiğini anlattı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top