SANATSEVERLER SALONU DOLDURDU

SANATSEVERLER SALONU DOLDURDU

Uludağ Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu (ULSAD) muhteşem bir konserle sezona başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi himayesinde; Uludağ Sanat Derneği ve Dr.Ayten Bozkaya Spastik Engelliler Çocuklar Derneği ile ortaklaşa hazırlanan ve geliri Spastik Engelli çocukların giderlerinde kullanılmak üzere verilen Türk Sanat Müziği Konseri salonu dolduran sanatseverlerden olumlu not aldı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde, Uludağ Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı şef Hilmi Bozdemir yönetimindeki koro ve solistler birinci bölümde Mahur makamında ikinci bölümde ise Kürdilihicazkar makamındaki eserleri seslendirdiler.

Uludağ Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu şef Hilmi Bozdemir yönetimde güzel bir finalle de konseri tamamladı. Konser sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Köse ve Dr.Ayten Bozkaya Spastik Engelli Çocuklar Derneği Başkanı İdris Göz de Şef Hilmi Bozdemir’e, koristlere ve solistlere ayrıca saz sanatçılarına teşekkürlerini iletip kutladı. Konsere katkıda bulunan sponsorlara da plaket takdiminde bulundular.

Uludağ Sanat Derneği Başkanı Bahadır Öztabak, “Bu tür organizasyonlarla ihtiyacı olan derneklere bir nebzede olsa katkı sağlamak bizleri mutlu ediyor. Bu tür etkinlikleri başka derneklerle de organize etmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top