Şeref Günü kutlandı

Şeref Günü kutlandı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği’nin 97. yıl dönümü ve 26 Ağustos Özel Şeref Günü sebebiyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. 
    

Törene Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Garnizon Komutanı’nı temsilen Bursa Merkez Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Kadan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak ve çok sayıda şehit ailesi ve gazi katıldı. 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bursa Şube 2. Başkanı Haşim Sivri, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: 
”Ramazan, bayram demeden yaralanan gazi ve şehit haberlerini aldıkça terörü, besleyenleri ve siyasi destek verenlerin hepsini lanetliyor ve kınıyoruz. Terörle mücadelede pek çok erimizi, uzman çavuşumuzu, astsubay, subayımızı, polisimizi, diplomat ve öğretmenimizi şehit ve gazi verdik. Kanlarımızla yoğrulan vatan toprağını korumak uğruna şehit olan ve yaralanan bu kahraman ve cesur insanlar canlarını büyük Türk milleti için verdi. Unutulmamalıdır ki; gazisini tanımayan, şehidini hatırlamayan bir milletin bağımsız bir devlet ve millet olarak varlığını devam ettirebilmesi mümkün değildir.” 
    

Konuşmanın ardından şehit aileleri ve gaziler resmi erkan ile birlikte Pınarbaşı ve Hamitler Şehitliği’ni ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim okudu ve dua etti.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top