Sıcaklıklar düşüyor

Sıcaklıklar düşüyor

Hava sıcaklıklarının 4 ila 7 derece arasında azalacağı bildirildi. Kütahya, Eskişehir, Kırklareli, Tokat, Diyarbakır, Siirt ve Batman’da sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, hafta başından bu yana sıcak hava kütlesinin etkisinde bulunan Türkiye’nin kuzeydoğu kesimleri genellikle parçalı ve çok bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçiyor. 
Yapılan son tahminlere göre, yurdun kuzey kesimlerinin yarın serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. 
Yarın Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Kütahya, Eskişehir ve Kırklareli çevrelerinde, cumartesi günü; Marmara’nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında, pazar günü; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Tokat, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. 
Rüzgarın; kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden 30-50 km/s, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden 40-60 km/s hızla eseceği tahmin ediliyor.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top