Sivil Toplum Gaziantep’te

Sivil Toplum Gaziantep’te

Sivil toplum kuruluşları ve sendika yöneticileri Gaziantep ziyaretinde, saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin aileleri ve kent yöneticilerine taziye ziyaretinde bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Gaziantep’teki saldırıyı kınadı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner’in de aralarında bulunduğu heyet, ilk olarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’e taziye ziyaretinde bulundu. Asım Güzelbey’le bir süre görüşen heyettekiler, daha sonra Vali Erdal Ata’yı da ziyaret etti. 
Heyet, belediye ve Valilik ziyaretinin ardından, Hakkari’de mayın patlaması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Can’ın ailesinin Özgürlük Mahallesi’ndeki taziye çadırına gitti. Burada şehit babası Zeki Can ve anne Hatice Can ile bir süre görüşen heyettekiler, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Saldırıyı kınadı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Güzelbey’e gerçekleştirdikleri ziyarette yaptığı konuşmada, saldırıyı kınayarak, bunu yapanları lanetledi. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ve böyle büyük bir ülkenin üzerinde kirli oyunların oynanmak isteneceğini vurguladı.
Hisarcıklıoğlu, ”Sizlerin huzurunda başta sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve siyasi partilerimizin liderlerine teşekkür ediyoruz. Liderlerin Gaziantep’teki birlik ve beraberlik görüntüsü bu zor günlerde insanımızın en büyük umudu oldu. İşte Türkiye’nin dostlarını sevindiren, düşmanlarını üzen bu tablo, bu birlik ve beraberlik tablosudur. Bu milletin herşeyin üstesinden gelecek gücü var. Tek ihtiyacımız bu tabloyu görmek. Şimdi bu resmi tüm ülke meselelerinde hakim kılmak zorundayız. Bu birlik ruhunu bundan sonra da yaşatmak zorundayız. İşte o zaman bu ülkenin önünde hiçbir güç duramayacaktır. Tüm siyasilerden talebimiz bu birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaları. Ülke sorunlarına da bu anlayışla yaklaşmalarıdır” dedi.

Kökenine ve inancına bakmıyoruz
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de insanların doğduğu yere, kökenine, dinine ve inancına bakmadıklarını, şehirdeki başarının da bunun sonucunda ortaya çıktığını vurgulayarak, ”Gaziantep’in dimdik ayakta durduğunu, değerli dostlarımızın bize ziyaretiyle bir kere daha gösterme fırsatı bulacağız. Gaziantep, asırlardır daima barış şehri olmuştur. Biz bu şehirde insanların doğduğu yere, kökenine, dinine ve inancına bakmıyoruz. Şehirdeki başarıda bunun sonucunda ortaya çıkmıştır” dedi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top