ŞOFÖRLERE ÖFKE KONTROLÜ SEMİNERİ

ŞOFÖRLERE ÖFKE KONTROLÜ SEMİNERİ

Doruk Sağlık Grubu’na bağlı Setbaşı Tıp Merkezi’nden Psikolog İremnur Acon Ergül, BURULAŞ bünyesinde çalışan şoförleri öfke kontrolü ve stresle başa çıkabilme yöntemleri hakkında bilgilendirdi.

Doruk Sağlık Grubu’na bağlı Setbaşı Tıp Merkezi’nden Psikolog İremnur Acon Ergül, BURULAŞ’ta görevli şoförlerle, BURULAŞ’ın Odunluk mahallesinde yer alan merkezinde bir araya geldi.

Buluşmada, “Öfke Kontrolü ve Stresle Başa Çıkabilme” başlıklı bir sunum yapan Psikolog İremnur Acon Ergül,, seminerde stres kaynakları, trafikte stres ve öfke yönetimi, stres ve öfkeyi yaşama süreci ile öfkeyi kontrol teknikleri hakkında bilgiler verdi.

Benzer belirtileri var

Öfke ve stresin birbirine bağlantılı olduğunu belirten Psikolog Ergül, benzer belirtileri olsa da öfke ve stresin farklı kavramlar olduğunu dikkat çekti. Ergül, “Öfke insani bir duygudur. Ancak kontrolden çıkılması halinde önemli sorunlar oluşturabilir. Burada kişiye önemli görev düşüyor. Kişi, yaşadığı durumun farkında olup, kontrolü ele almalıdır” dedi.

Şoförlüğün, yoğun stres altında çalışılan meslek gruplarından birisi olduğunu ifade eden İremnur Acon Ergül,, empatinin önemine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Zor bir iş yaptığınızın farkındayız. Stresin yoğun olduğu bir iş ve bununla birlikte oldukça yorucu. Yalnız, karşılaştığınız zorluklarla başa çıkabileceğinizi, o gücün kendinizde olduğunu asla ve asla unutmayın. Unutmayalım ki her şey, başarı, huzur ve mutluluk gibi her şey beyinde başlar. Biz onu kullanmalı, ona rota çizmeliyiz. Rotada ufak bir kayma sonucu ne gibi olumsuzlukların yaşanabildiğini üzülerek görüyoruz. Önümüzdeki iki seçenek var; biri doğru, diğeri yanlış. Burada bulunan herkes bunun bilincinde olacak olgunluk ve tecrübede. Yaptıklarımızdan olduğu kadar düşündüklerimizden de sorumluyuz.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top