Sönmez terörü kınadı

Sönmez terörü kınadı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez, Ramazan Bayramı’nda Gaziantep’i kana bulayan ve tüm ülkede büyük tepkiye sebep olan terör saldırılarını kınayarak “Bu ülke, Edirne’den Ardahan’a tek yürek olarak 2023 hedeflerine yürümeye devam edecek, buna hiç kuşkumuz yok” dedi.

 

BTSO Başkanı Celal Sönmez yazılı açıklamasında, Gaziantep’teki patlamada 9 vatandaşımızın ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu bayram ne yazık ki  gönlümüzden geçen , eski , özlediğimiz bayramlar gibi değildi. Terörün iyice çığırından çıktığını, çoluk çocuk, kadın, anne, kutsal gün , bayram sevinci dinlemediğini gördük. Terör en acımasız yüzünü bu bayram bize gösterdi. Ülkemizde, dünyada ve çok yakınımızdaki komşularımızda büyük acılar yaşanıyor. Ülkelerin jeopolitiği değişiyor, ilişkileri farklılaşıyor. Ülkemizin bu acılı coğrafyada, bir istikrar adası, bir huzur beldesi olarak  kalmasını istiyoruz. Bu ülke, Edirne’den Ardahan’a tek yürek olarak 2023 hedeflerine yürümeye devam edecek, buna hiç kuşkumuz yok. Dünya tarihi, terörle hak arama iddiasında olanların karanlık mezarlarıyla doludur. Teröristler, bebek öldürerek bir yere varamayacaklarını artık anlamalıdır. Türkiye, asla bu karanlık sokaklara girmeyecek, kardeşlik ülküsünden ayrılmadan reformlarını sürdürecektir. Bu bayramın böyle acıların yaşandığı son bayram olması temennisiyle, terör şehitlerimize rahmet, milletimize sabır dilerim.”

 

Kaynak: BTSO

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top