‘SORUNLARI ÇÖZMEDE İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ HAKİM KILIYORUZ’

‘SORUNLARI ÇÖZMEDE İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ HAKİM KILIYORUZ’

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Bursa Şube Başkanı Başar Bulut ve yönetimini makamında ağırladı.

 

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen ve kişisel koruyucu ekipmanlarının kullanıldığı ziyarette, şehrin kalkınmasında ve planlanmasında harita mühendislerine çok iş düştüğünü söyleyen Başkan Oktay Yılmaz, “Yıldırım, hizmete ihtiyacı olan bir ilçe. Şehirleşme noktasında ciddi ihtiyaçlarımız var. Geride kalan yıllarda şehir çok hızlı ve plansız büyümüş. Dolayısıyla önce 30-40 yılın birikimi olan bu problemleri çözmek lazım. Özellikle şehir ve bölge plancılar, harita mühendisleri, mimarlar gibi mühendislik dallarındaki arkadaşlarımız Yıldırım’ın gelişmesine büyük katkı sunuyor. Bizlerde arkadaşlarımızdan gelen ihtiyaçlara göre bu şehri yönetiyor, birlikte istişareler ediyoruz. İlçemizin imar planı, gelişimi ve uygulamalarına katkıda bulunmak için görüş alışverişi yapmak oldukça faydalı. Bu kapsamda harita mühendislerinin yaptığı çalışmalar bizler için önemli. Oda yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

 

‘HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ’

 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren HKMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Başar Bulut, “Bizler Yıldırım’ın gelişimi açısından üzerimize düşen çalışma olduğu takdirde oda olarak her türlü iş birliği gerçekleştirmeye hazırız. Kamu yararına olan işlerde, halk sağlığı ve güvenliği konularında müşterek çalışma yapılmasını önemli buluyoruz. Meslek odaları ile birlikte çalışmak ve ortak aklı hayata geçirmek her şehrin yararına olacaktır. Başkanımıza bizleri ağırladığı için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top