Tacirliler meydanlarına kavuştu

Tacirliler meydanlarına kavuştu

Bursa’da gelişim ve değişim hizmetlerini kent merkezinden ilçelere yaygınlaştıran Büyükşehir Belediyesi, İznik’in Tacir Köyü’nde bin 800 metrekarelik alanı köy meydanı olarak düzenleyerek halkın kullanımına sundu.

 

Köy meydanının açılışı nedeniyle düzenlenen törene; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Büyükşehir bürokratları, siyasiler ve vatandaşlar katıldı. 

 

“Hizmet ederken sınır gözetmiyoruz” 

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, halka hizmet ederken sınır gözetmediklerini söyledi. Bursa’nın yaşanabilir, sağlıklı, ulaşılabilir bir kent olması, tarih ve kültür şehri Bursa’nın ayağa kalkması, turizm kenti olması için alt ve üst yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini kaydeden Başkan Altepe, “Hizmet ederken ‘O görev bizim, şu görev sizin’ demiyoruz. Ulaşabildiğimiz her noktaya, gücümüz nispetinde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Başta dağ ilçeleri olmak üzere mücavir alanımız dışındaki tüm bölgelerde, bizimle bağlantılı olan her noktada elimizi taşın altına sokuyoruz” dedi.  

İznik’in Tacir Köyü’ne de bu anlayışla yaklaştıklarını ve 1 yıl önce kendilerine iletilen talebi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Altepe, köy meydanını ortaya çıkarmak için bin 800 metrekarelik alanı düzenlediklerini ifade etti. Meydandaki binaların muhtarlık tarafından kamulaştırıldığını, diğer tüm düzenlemelerin ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Başkan Altepe, “Proje kapsamında, 1 metre yüksekliğinde 120 metrekare uzunluğunda duvar örüldü. Teraslama yöntemiyle 2 adet alan oluşturuldu. Masa ve sandalyeleriyle, çiçekleriyle ve ağaçlarıyla, güzel bir meydan ortaya çıkartıldı. 350 metrekaresi park alanı olmak üzere toplamda bin 800 metrekarelik alan düzenlenmiş oldu. Bizden talep edildi, elimizden gelen gayreti gösterdik. Tacir köyümüze hayırlı olsun” diye konuştu. 

 

Büyükşehirin gücü… 

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise, yaptığı konuşmada, iktidar partisiyle iktidar partisine bağlı belediyelerin aynı dili konuşmasının hizmetlerin ortaya çıkmasında çok önemli olduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi desteği olmadan Tacir Köyü Meydanı’nın ortaya çıkartılamayacağını ifade eden Aydın, “Geçtiğimiz seçimlerde sizlere söz verdik. Muhtarımız, ‘Burası harabe, bataklık. Ne olursunuz, bize yardımcı olun, burayı yapalım’ dedi. Hemen orada bu talebi cevaplandırdık. ‘Köy meydanı bu şekilde olmaz, yapalım’ dedik. Sadece 1 kez söyledik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe de sağ olsun bizleri kırmadı, bu güzel eseri ortaya çıkardı. Kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Tacir Köyü Muhtarı Abdullah Öztürk de konuşmasında, köy meydanının kazandırılması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek, köy meydanı halkın hizmetine sunuldu.

 

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top