Teşkilatta açılır cop dönemi

Teşkilatta açılır cop dönemi

Polislerin yeni teçhizatı “açılır cop” için tanıtım töreni düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin, Haliç’te bulunan Motosikletli Polis Timleri Merkezi’nde, ”açılır cop”un tanıtımı töreninde yaptığı konuşmada, “Bir müddet sonra kullanımına geçecek olduğumuz, ‘açılır cop’, öncelikle ses efektleriyle ve görüntüyle profesyonelce kullanıldığında, her hangi bir güç kullanımına gerek kalmadan saldırganın kendisine ve çevresine zarar vermesini engelliyor” dedi.
Copun kullanımına başlamadan önce bu alandaki eğiticileri yetiştirdiklerini kaydeden Taştekin, ”İstanbul, Ankara ve İzmir’de 25 eğitimcimizi yetiştiriyoruz. 4 gün süreyle, öncelikle belirtilen ‘açılır cop’un insanlarımızın güvenliği için uzmanca nasıl kullanılacağı konusunda eğitim veriyoruz. Bu teçhizatın özelliği, ses efektleriyle ve görüntüsüyle saldırganı caydırıcı özelliği bulunması. Taşınabilir, kolay ulaşılabilir olması ve en önemli özelliği de sorun ortadan kalktıktan sonra kapatılmak suretiyle tahrik unsurunun önüne geçilmesidir. Açılır coplar düğme sistemiyle, burgu sistemiyle ve vurgulu sistemle çalışacak” diye konuştu.
Taştekin, copların ilk etapta yaklaşık 6 bin adet alınarak personele dağıtılacağını ve mutlak surette eğitim almış personel tarafından kullanılacağını kaydetti.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top