Ticaret Lisesi de belgelikte

Ticaret Lisesi de belgelikte

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent belleğine kazandırılan Bursa’nın Köklü Eğitim Kurumları Kitap Serisi’ne Bursa Ticaret Meslek Lisesi de eklendi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından kent belleğine kazandırılan “Bursa’nın köklü eğitim kurumları” kitap serisine Bursa Ticaret Meslek Lisesi de eklendi. Okulun 70 yıllık birikimini kitapla ölümsüzleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaretliler Güç, Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ‘Yılın Profesyonel Yöneticisi’ plaketi ile ödüllendirildi.

Bursa’nın tarihi ve kültürel mirasını ayağa kaldırma çalışmalarını restorasyon projeleriyle aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, somut olmayan kültürel değerleri de yayınladığı eserlerle Bursa belgeliğine kazandırıyor. “Bursa’nın köklü eğitim kurumları” kitap serisiyle kentin ekonomik, sosyal, kültürel ve sanatsal hayatında iz bırakan okulların tarihini gelecek kuşaklara aktaran Büyükşehir Belediyesi, 1942 yılında eğitim hayatına başlayan Ticaret Meslek Lisesi’nin 70 yıllık birikimi de kütüphanelere taşıyarak ölümsüzleştirdi. Bursa Araştırmaları Vakfı tarafından hazırlanan Bursa Ticaret Meslek Lisesi kitabı okulun geleneksel lokma gününde düzenlenen törenle tanıtıldı.

Bursa Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Şağban, okulun tarihine ışık tutarak bu birikimi ölümsüzleştiren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Başkan Altepe’de Ticaret Meslek Lisesi Kitabı’nın ilkini okulun ilk mezunlarından Ziya Hısımcıl’a armağan etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top