Tırtıl konvoyu

ivvvv_bursa-tirtil-konvoyuÇevre ve Orman İl Müdürlüğü’nün Bursa’da 30 ayrı ekip ile sisleme ilaçla mücadele ettiği çam kese böceklerinin tırtılları, mevsim sebebiyle ağaç değiştiriyor. Bursa İl Özel İdaresi’nin Mimar Sinan Mahallesindeki hizmet kampüsünde kesecikler oluşturduğu bir ağaçtan başka bir ağaca geçişlerinde ilginç bir manzara oluştu.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü görevinden İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine gelen Müfit Aydın’ın misafirlerini uğurlarken karşılaştığı manzara şaşırttı. Özel İdare binasının bahçesinde asfalt üzerinde tek sıra konvoy halinde kese yaptıkları devasa bir çam ağacından çıkıp başka bir ağaca geçen tırtılların konvoyu ilginç bir görüntü oluşturdu. Müfit Aydın, bu zararlılar için her yıl yüzbinlerce liralık ilaç ve ekip masrafı olduğunu belirterek “Benim bu tırtılların geçişine müsaade etmem mümkün
değil. Her ne kadar çok masum ve peşpeşe ilginç bir konvoy oluştursalarda, bu tırtılları imha etmezsek yüzlerce çam ağacını bitirme riskleri bulunuyor” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top