TOFAŞ 4 milyonuncu aracını üretti

TOFAŞ 4 milyonuncu aracını üretti

TOFAŞ, ürettiği 4 milyonuncu aracını düzenlenen törenle banttan indirdi. 
    

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, TOFAŞ’ın Bursa fabrikasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, TOFAŞ’ın bugün Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise beşinci büyük sanayi kuruluşu olduğunu söyledi. 
    

TOFAŞ’ın yıllık 400 bin üretim kapasitesi ve 8 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin hem otomobil, hem de hafif ticari araç üreten tek firması olduğunu kaydeden Koç, şöyle konuştu: 

”Global beş markaya birden üretim yapan TOFAŞ, toplam otomobilin yüzde 28’ini, ihracatın yüzde 23’ünü tek başına gerçekleştirmektedir. Bugün otomotiv ana sanayimiz yıllık 1,5 milyon üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük 17. otomotiv üreticisi, Avrupa’nın ise en büyük hafif ticari araç üreticisidir. Murat 124 ile başlayan ve 4 milyonuncu araca uzanan bu yolda Bursa fabrikamızda 19 tane modeli dünya yollarına çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar ülkemize 18,7 milyar dolarlık ihracat geliri kazandırdı. Tempra modeli ile ihracat atağı başlatan TOFAŞ, Doblo modeli ile ilk üretim ve ihracat merkezi olmayı başladı. TOFAŞ aynı zamanda çok güçlü bir distribütör. Fiorino, Doblo, Linea sınıflarının en çok satan modelleridir. Sürdürülebilir büyüme ilkesi ile ekonomiye değer katmanın gururunu yaşıyoruz. Ürettiğimiz 4 milyonuncu araç ile birlikte sizleri tebrik ediyorum.” 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top