Türkiye’nin ilk Dünya Şampiyonaları’ndan Bozbey’e ziyaret

Türkiye’nin ilk Dünya Şampiyonaları’ndan Bozbey’e ziyaret

Çin’de katıldıkları Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Şampiyonası’ndan Dünya Şampiyonu olarak dönen İnci Ece ve Buket Öztürk kardeşler, sevinçlerini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile paylaştı.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer’de yetişen iki başarılı sporcuyu Halk Evi’nde bulunan makamında ağırladı. Türkiye Bocce Milli Takımı’yla birlikte, Çin’in Jiaxing kentinde düzenlenen Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Şampiyonası’na katılarak  Türkiye’nin ilk Dünya Şampiyonluğunu kazanan İnci Ece Öztürk ve Buket Öztürk, Başkan Bozbey’i ziyaret etti. Milli Takım Antrenörü Yılmaz Güzelocak’ın da bulunduğu ziyarette, milli sporcular desteklerinden dolayı Bozbey’e teşekkür etti. Milli Takım’ın genç sporcusu İnci Ece Öztürk, Başkan Bozbey’e Dünya Şampiyonası hakkında bilgi verdi. Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin Bocce tarihindeki ilk altın madalyayı  kazandıklarını söyleyen İnci Ece Öztürk, “ 16 yaşındaki kardeşim Buket de, büyük bir başarı elde etti. Bireysel ve eşli kategorilerde zorlu rakiplerimiz karşısında sayı almayı başardık. İtalya ve Fransa’nın ata sporu sayılan,  İtalyaların ve Fransızlar’ın katıldığı turnuvada böyle bir başarı elde etmemiz büyük yankı uyandırdı. Boccenin 2024 olimpiyatlarına dahil edilmesi durumunda, oradan da başarılar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, Milli Takım ile katıldıkları Dünya Şampiyonası’nda Nilüfer’i, Bursa’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettikleri için Milli Takım Antrenörü Yılmaz Güzelocak ve Nilüferli sporcular İnci Ece ve Buket Öztürk’e teşekkür etti. Başkan Bozbey, “Sporun her dalına destek veren Nilüfer Belediyesi olarak, bocceyi de geniş kitlelere yayma hedefindeyiz. Dünya Şampiyonu olan teknik heyeti ve sporcuları kutluyorum. Böylesine önemli bir başarının altına imza atan gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Tarihi öneme sahip başarınız göğsümüzü kabarttı ve gurur duyduk” dedi.

İnci Ece Öztürk ve Buket Öztürk, Çin’in Jiaxing kentinde 21-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Şampiyonası’nda Milli Takım forması giymiş ve Türkiye’nin bu alanda ilk Dünya Şampiyonluğu elde eden isimleri olarak tarihe geçtiler. Turnuvada, İnci Ece Öztürk 3 ayrı kategoride final oynayarak 1 altın, 2 gümüş madalya kazandı. Buket Öztürk ise zorlu rakipleri karşısında başarılar elde ederek 1 altın, 1 gümüş madalya almaya hak kazandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top