UEFA’da önemli kararlar

UEFA’da önemli kararlar

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) internet sitesinde, alınan kararlarla ilgili bilgi verildi.

Toplantıda Euro 2020 adaylık sürecinin zaman çizelgesinin belirlendiği, ayrıca 2014 UEFA Süper Kupa Finali’nin Galler’in başkenti Cardiff’te, 2015 UEFA Süper Kupa Finali’nin ise Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılmasına karar verildiği ifade edildi.

Euro 2020 adaylık süreci de konuşuldu 
UEFA’dan yapılan açıklamada, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Euro 2020 ev sahibi adaylarıyla aralık ayında bir toplantı gerçekleştirileceği belirtildi. Aday ülke federasyonları adaylık dosyalarını belirlenen kurallara göre hazırlayacaklar ve 2013 yılı Eylül ayında UEFA’ya sunacaklar. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri’ne ev sahipliği yapacak ülke ya da ülkeler ise 2014 yılı mayıs ayında UEFA tarafından açıklanacak.

Kulüplere ödenen para artacak 
UEFA, Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi arasında kulüplere ödenen paraların arttırılmasıyla ilgili olarak da çalışmalara başlıyor.
İcra Kurulu toplantısında alınan kararla birlikte her iki ligde de kulüplere ödenecek paraların arttırılması kararlaştırılırken, Avrupa Ligi’ne katılacak takımlara daha fazla ödenmesi kararlaştırıldı.
Buna göre Şampiyonlar Ligi’nden kulüplere ödenecek para 31 milyon 500 bin avro, UEFA’dan kulüplere ödenecek para ise 8 milyon 500 bin avro olacak.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top