UFUK AY: “NİLÜFER BELEDİYESİ YÖNETİLEMEZ DURUMA GELMİŞTİR”

UFUK AY: “NİLÜFER BELEDİYESİ YÖNETİLEMEZ DURUMA GELMİŞTİR”

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan 2019 Yılı Performans Programı kitabında vatandaşlara bilinçli olarak yanlış bilgiler verildiğini ve kelime oyunlarıyla borç batağında olan bir belediyenin yine algı operasyonlarıyla tozpembe bir tablo çizdiğini söyledi.

Kitabın başındaki ‘Başkanın Sunuşu’ bölümündeki  ‘Artık Bursa sınırlarını aşan, ülkeye hatta dünyaya yayılan bir Nilüfer’ ifadelerinin tamamen güzelleme olduğunun altını çizen Ufuk Ay, “Sayın Bozbey, sınırları Bursa’yı aşan, ülkeye hatta dünyaya yayılan BORÇLU bir Nilüfer’den bahsediyor olsa gerek. Çünkü 2017 yılı faaliyet raporu verilerine bakıldığında gerçekleşen 371 Milyon TL’lik 2017 bütçesinin yüzde 60’ı tutarında borcu olan bütçe açıklarını ve sapmalarını kapatmak için elinde avucunda ne varsa satan müflis bir tüccar görüntüsü çizmektedir. İşin özü şu ki, Nilüfer Belediyesi artık yönetilemez bir duruma gelmiştir” dedi.

Yine kitabın aynı bölümünde Nilüfer Belediyesinin birçok il ve büyükşehir belediyelerinin dahi yapamadığı hizmetleri yapan bir belediye olduğundan bahsedildiğini söyleyen Başkan Ufuk Ay, “Nilüfer Belediyesinin tabela ve reklam hizmeti dışında ne yazık ki bir çalışması yoktur. Yıllarca aynı yöntemlerle ayakta durmuş ancak artık açıkları kapanmayacak duruma gelmiştir” şeklinde konuştu.  Başkan Ufuk Ay, “Nilüfer Belediyesi kurumsal web sitesinde; ‘Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında yer alan cadde ve sokaklar’ başlığı altında Beşevler ve Bilginler Caddelerinden, Fatih Sultan Mehmet Bulvarına, Ata Bulvarından Uğur Mumcu Bulvarına, Tuna Caddesinden Ahmet Taner Kışlalı Caddesine kadar 72 cadde ve sokağın ismini sayarak, Nilüfer’de yapılan tüm büyük hizmetlerin Bursa Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerçekleştirildiğini açıkça itiraf etmektedir. Bütün büyük alt ve üst yapı yatırımlarını Büyükşehir Belediyemiz yaptıktan sonra Sayın Bozbey’e de dünya çapında bir kurum olduğunun cakasını satmak kalıyor” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in sürekli olarak; Sanayi Bölgelerine tanınan emlak vergisi muafiyetlerinden, AVM ruhsatlarının Büyükşehir Belediyeleri tarafından verilmeye başlanmasından, taşeron düzenlemesinin personel maliyetlerini artırmasından, giderlerin artıp, gelirlerin azalmasından dem vurduğunu belirten Ufuk Ay, “Sayın Bozbey bu durumdan Türkiye genelinde sadece Nilüfer Belediyesi’nin yaşadığı bir olumsuzluk olarak bahsetmektedir. Bahse konu düzenlemeler tüm belediyeler için geçerlidir. Sayın Bozbey, iki yakası bir araya gelmeyen, yönetilemez duruma getirdiği belediye bütçesini savunmak için başka argümanlar bulmalı” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top