UİB’den dünya devi e-ticaret sitelerine ücretsiz üyelik hizmeti

UİB’den dünya devi e-ticaret  sitelerine ücretsiz üyelik hizmeti

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracatta sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak

amacıyla üyelerine ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. UİB bünyesindeki üç birlik olan OİB, UHKİB ve UMSMİB, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yürütülen “E-ticaretSitelerine Toplu Üyelik Projesi’nden üyelerinin hiçbir ücret ödemeden yararlanmasını sağlayacak.

 

TİM’in Alibaba.com, Kompass.com ve Turkishexporter.net sitelerine olan üyelikbedelinin yüzde 80’ni karşıladığı projede, üç birlik kalan yüzde 20’lik kısmıkarşılayacak. Yine UİB birliklerinden UTİB ve UYMSİB de üyelerine yüzde 80oranında destek sağlayacak. Böylece UİB üyesi firmaların e-ticaret platformlarıüzerinden ihracatını geliştirmelerine imkân sağlanacak.

 

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracatta sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve yenipazarlara açılmak için üyelerine yönelik ayrıcalıklı bir hizmet daha sunuyor. UİB bünyesindebulunan üç birlik, Ekonomi Bakanlığının teşvik uygulamaları ekseninde Türkiye İhracatçılarMeclisi (TİM) tarafından yürütülen “E-ticaret Sitelerine Toplu Üyelik Projesi’nden üyelerininhiçbir ücret ödemeden yararlanmasını sağlayacak. Uygulamadan UİB çatısı altındaki UludağOtomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), UludağHazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ve Uludağ Meyve Sebze Mamulleriİhracatçıları Birliği (UMSMİB)üyeleri yararlanacak.

Proje kapsamında TİM, Alibaba.com, Kompass.com ve Turkishexporter.net sitelerine olanüyelik bedelinin yüzde 80’ni karşılıyor. UİB bünyesindeki üç birliğin Yönetim Kurulları daüye ihracatçıların projeye katılımını desteklemek amacıyla kalan yüzde 20’lik kısmıntamamını ödeme kararı aldı. Yüzde 20’lik tutar, birliklerin yedek akçelerinden karşılanacak.Böylece ihracatçı firmaların e-ticaret sitelerine hiçbir ücret ödemeden üye olarak, dünyadagiderek artan e-ticaret platformları üzerinden ihracatını geliştirmelerine imkân sağlanacak.

UİB çatısı altındaki Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Yaş Meyve Sebzeİhracatçıları Birliği (UYMSİB) de üyelerine TİM’in prefinansman desteği sayesinde yüzde 80oranında indirim sağlanacak.

İhracatçılar e-ticaret sitelerinden birini tercih edecek

 

OİB, UTİB, UHKİB, UMSMİB, ve UYMSİB üyesi firmaların 31 Aralık 2017 tarihine kadargeçerli olan destekten faydalanması için, UİB ve birlik web sitelerinden belirtilen linküzerinden tercih edecekleri e-ticaret platformlarından birisine üyelik başvurusundabulunmaları yeterli olacak. Üye firmaların e-ticaret sitelerine üyeliği Ekonomi Bakanlığınınonayından iki hafta sonra başlayabilecek.

Daha önce “E-ticaret Sitelerine Toplu Üyelik Projesine ilişkin bilgilendirme toplantıları dadüzenleyen UİB, üye firmalarının uluslararası ticaretteki payı her geçen gün artan e-ticarettendaha fazla faydalanması ve Türk ürünlerinin dünyada bilinirliğinin ve tercih edilme oranınınartırılmasını hedefliyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top