ULSAD’dan Bir Başka Güzel Etkinlik

ULSAD’dan Bir Başka Güzel Etkinlik

Bursa Uludağ Sanat Derneği (ULSAD) Müzeyyen Senar Türk Sanat Müziği Korosu sezon açılışını muhteşem bir konserler gerçekleştirdi.

ULSAD, 2018 -2019 ilk konserinde Nilüfer Uğur Mumcu Sahnesinde sanatseverlerle buluştu. Devlet Klasik Türk Müziği Ses Sanatçısı Şef Hilmi Bozdemir yönetimindeki ULSAD Müzeyyen Senar Türk Sanat Müziği Korosu, birbirinden güzel eserlerle izleyenleri coşturdu.

Konserin ilk bölümünde Uşşak, Rast, Hüzzam şarkılar seslendirilirken ikici bölümde ise Nihavent ve Hicaz makamında eserler okundu.

Şef Hilmi Bozdemir’in yönetimindeki Koro ve saz sanatçılarının yüksek performans gösterdiği konserin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Bahadır Öztabak, kuruluş amaçlarının Türk Müziğini geçmişten geleceğe aktaracak bir köprü oluşturmak ve bu köprüyü oluştururken Türk müziğine gönül verenleri tek çatı altında toplamak olduğunu ifade etti. Başta Şef Hilmi Bozdemir ve saz sanatçıları olmak üzere salonu dolduran tüm sanatseverlere teşekkür eden Öztabak, bir sonraki konserlerinin 23 Aralık 2018’de Teyyare Kültür Merkezinde olduğunu ve bütün misafirleri beklediğini dile getirdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top