Ünlü Bestekar, Şarkıların Hikayelerini İnegöl’de Anlattı

Ünlü Bestekar, Şarkıların Hikayelerini İnegöl’de Anlattı

İnegöl Belediyesi THM korosu, “Ustaya Saygı” konseptiyle düzenlenen konserde Bestekar Turhan Taşan’ın eserlerinden oluşan repertuvarlarla sanatseverlerin karşısına çıktı.

İnegöl Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, sezonun ilk konserini Perşembe akşamı düzenledi. “Ustaya Saygı” konserinde, söyleşi be besteleriyle Bestekar Turhan Taşan İnegöllülerle buluştu.

20.00’da İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen konsere, protokolün ve ilçe halkının ilgisi yoğun oldu. Tamamı Bestekar Turhan Taşan’ın eserlerinden oluşan konser, koro performansıyla başladı. Şef Diler Yalaza nezaretinde seslendirilen eserlerin aralarında, Cem Taşkıner moderatörlüğünde Turhan Taşan ile söyleşiler gerçekleştirildi.

Turhan Taşan, eserler arasında yapılan söyleşide, okunan bestelerin hikayelerini İnegöllülerle paylaştı. Sanat ve hatıralarla dolu gecede, onlarca sanatçı BMKSM sahnesinde anıldı. 1980’li yılları anlatan bestekar Turhan Taşan, zaman zaman hatıralarını anlatırken duygulu anlar yaşadı. Koronun yanı sıra solo olarak da performanslarını sergileyen TSM korosu üyeleri, salonu dolduran vatandaşlardan tam not aldı.

Program sonunda sahneye davet edilen Belediye Başkanı Alper Taban, burada yaptığı selamlama konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu konser, koromuzun sezon açılışı oldu. Ben değerli şefimize, çok kıymetli koro üyelerimize, enstrümandaki güzel ekibe ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük emekleri var. Her dönem çalışmalarını en güzel şekilde sürdürüyorlar. Bizler de onlar için en güzel imkanları oluşturmaya devam edeceğiz. Tabi bugünün açılış olması vesilesiyle de çok kıymetli hocamızı burada ağırlamış olduk. Ben bundan büyük keyif ve mutluluk duydum. Bizler şarkıları, türküleri böyle bir çırpıda söyleyip geçebiliyoruz ama hocamız o kadar güzel anlattı ki hikayelerini, gerçekten etkilendik. Ben şehrim adına bu güzel gece için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Taban, konuşmasının ardından Turhan Taşan’a plaket takdiminde bulundu. Program, Belediye Başkanı Alper Taban’ın da koroya eşlik etmesiyle söylenen eserle son buldu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top