VEKİL GÖZGEÇ BURSA TARIM FUARI’NI ZİYARET ETTİ

VEKİL GÖZGEÇ BURSA TARIM FUARI’NI ZİYARET ETTİ

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç, 8 – 12 Ekim tarihleri arasında 14 ülkeden 285 yabancı firmanın katıldığı Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nı (BurTarım) ziyaret ederek, kadın kooperatifleri, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yetkilileri ve Ziraat Odası Başkanlarıyla bir araya geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı standını ziyaret ederek burada yetkililerden ipekböcekçiliği ve bu konuda yapılabilecek projeler hakkında bilgiler alan Vekil Gözgeç’e ayrıca, Bursa’daki yerli ve milli tohum kullanımı hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Siyah incirden sonra Bursa Şeftalisi de coğrafi işaret aldı

Ziyaret kapsamında, 88 kooperatif üyesi bulunan S.S. Bursa Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği standında kooperatif üyeleriyle bir araya gelen Vekil Gözgeç, burada Kooperatif Başkanı Osman Özkan ile birliğin faaliyetlerine dair bir görüşme gerçekleştirdi. Gözgeç, siyah incirin ardından, geçtiğimiz aylarda coğrafi işaret almaya hak kazanan ‘Bursa Şeftali’si için de hayırlı olsun dileklerini ileterek, bu ürünlerin dünyada bir marka olması için özveriyle çalışmak gerektiğini vurguladı.

Vekil Gözgeç’ten Kadın Kooperatiflerine tam destek

Ardından Bursa Kadın Kooperatifleri standını ziyaret eden Vekil Gözgeç, Merkez Trilye Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Yenişehir Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Zeyniler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi temsilcileriyle buluşarak, Bursa’da kadın kooperatifçiliğinin gelişmesi hakkında istişarelerde bulundu. Kadının üretime ve ekonomiye katılımının önemine dikkat çeken Vekil Gözgeç, AK Parti döneminde kadının her alanda söz sahibi olması için önemli çalışmalar yapıldığını da sözlerine ekledi.

Son olarak Bursa Ziraat Odaları standında, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Raif Döner, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Osmangazi Ziraat Odası Başkanı İsmail Altınkaya’yla, biten üretim sezonu hakkında görüşen Vekil Gözgeç, Oda yöneticileri ile bir tarım şehri olan Bursa’nın üretim kapasitesini artırabilecek konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top