VEKİL GÖZGEÇ: “KARŞIMIZDA BİRBİRİNE BENZEMEYEN, GİZLİ İTTİFAKLAR KURMUŞ BİR YAPI VAR”

VEKİL GÖZGEÇ: “KARŞIMIZDA BİRBİRİNE BENZEMEYEN, GİZLİ İTTİFAKLAR KURMUŞ BİR YAPI VAR”

Yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç Kosova Üsküp Derneği üyesi kadınlarla bir araya geldi.

 

Vekil Gözgeç Kadınlarla yaptığı sohbette, “Biz her zaman birlik ve beraberlikten yana olmaya özen gösterdik. Bu anlamda MHP ile AK Parti Cumhur İttifakını kurdu. İki parti de bu ülkenin birlik ve beraberliğini düşünmektedir.  Karşımızda ise birbirine benzemeyen, gizli ittifaklar kurmuş bir yapı var. En önemlisi de bazı yerlerde terör örgütünün sözcülüğünü yapan ve onlarla aralarına mesafe koyamayan partiler var. Onları desteklemenin bu ülkeye faydası olamaz” dedi.

 

AK Parti yönetiminin her zaman kadınlardan ve diğer öncelikle gruplardan yana olduğunu ifade eden Vekil Gözgeç, “Hem sosyal devlet anlayışı hem de hayatımızın gelişmesi için önemli mesafeler katedildi. Şimdi önümüzde bir süreç var. Biz ilerleyerek güçlenerek yolumuzu devam etmek istiyoruz. Bütün bu düzenlemeleri yaparken şartlarımız çok da kolay değildi. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı seçiminde eşi başörtülü diye Cumhurbaşkanımızı seçtirmek istemediler. 367 krizi oluşturuldu ve konu Anayasa Mahkemesine götürüldü. Sonra biz Cumhurbaşkanımızı Milletimizin seçmesi imkanını sağladık. Geçtiğimiz seçimlerde de yeni bir Anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini gündeme getirdik. Ayrıca bir ağaç bahane edilerek gezi olayları çıkartıldı. Gezi olaylarının yaşandığı zaman biz İMF’ye borcumuzu ödemiştik. Ama bir ağaç bahane edilerek kaos çıkartılmak istendi. Çok şükür sizlerin desteği ile bunu da aştık. Darbe teşebbüsleri, parti kapatmaları ile hep mücadele ettik. Ülkemiz şimdi güneydoğuda, Suriye’de ciddi askeri harekatlar yapıyor. Oralarda güvenli bölgeler oluşturuluyor, terörle, teröristlerle mücadele ediliyor” şeklinde konuştu.

 

“Bir yandan terör ve teröristlerie, bir yandan hain FETÖ ile diğer yandan da ülkemize yönelik ekonomik saldırılarla mücadele ediyoruz” diyen AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç sözlerini söyle sürdürdü:

 

“Tüm bunları, bu krizleri yöneten güçlü bir irade, güçlü bir liderimiz var. İşte bu aşamada her zaman sizlerin desteğinizi istiyoruz. İşte bu nedenle 31 mart seçimleri sadece bir mahalli seçim değil. Bu seçimlerden de güçlenerek çıkarsak önümüze daha güçlü bakabileceğiz. Biz her zaman birlik ve beraberlikten yana olmaya özen gösterdik. Bu anlamda MHP ile AK Parti Cumhur İttifakını kurdu. İki parti de bu ülkenin birlik ve beraberliğini düşünmektedir.  Karşımızda ise birbirine benzemeyen, gizli ittifaklar kurmuş bir yapı var. En önemlisi de bazı yerlerde terör örgütünün sözcülüğünü yapan ve onlarla aralarına mesafe koyamayan partiler var. Onları desteklemenin bu ülkeye faydası olamaz. Biz ülkemizi daha da güçlendirmek istiyoruz.”

 

Seçimlerden güçlenerek çıkacaklarını da sözlerine ekleyen Vekil Gözgeç, “Bursa ölçeğinde de kimlerin aday olduğuna, bu güne kadar ne yaptıklarına bakmak gerekir. AK Belediyelerin yaptığı başarılı çalışmalar ortada. Dolayısıyla 31 Mart seçimlerinden birlik beraberlik içinde güçlü bir şekilde çıkacağımıza gönülden inanıyor ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top