VEKİL GÖZGEÇ’İN YOĞUN BURSA MESAİSİ

VEKİL GÖZGEÇ’İN YOĞUN BURSA MESAİSİ

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Avukat Emine Yavuz Gözgeç, Bursa’da gerçekleştirdiği ziyaretlerle, toplumun farklı kesiminden, her insana dokunmaya devam ediyor.

Son olarak Rumelili Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği (RUMELİSİAD) ve Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) Yöneticileriyle toplantılar gerçekleştiren Vekil Gözgeç, ayrıca Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği ile Bursa Valiliği Hasan Öztimur Huzurevi sakinleriyle de bir araya geldi.

RUMELİSİAD ve BİLDEF ziyaretlerinde, Bursa’nın bir kültür ve sanayi şehri olduğunu ve bu anlamda sivil toplum kuruluşlarının Bursa için ayrı bir öneme sahip olduğuna değinen AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, “Bursa önemli bir sanayi, tarım ve tarih şehri olmasının yanı sıra, her ilden göç alan da bir şehir. Farklılıklar bizim zenginliğimiz. Bu zenginliklerimizi yaşatan, aktif olarak topluma dokunan projelere imza atan sivil toplum kuruluşlarının varlığını oldukça önemli buluyorum” dedi.

Vekil Gözgeç, sözlerini şöyle noktaladı: “Hemşeri dernekleri, SİAD’lar, kadın kooperatifleri gibi her STK’nın kendi çalıştığı alanlar var. Bizler de bu STK’lar ile iç içe olup, fikir alışverişinde bulunarak, talepleri Ankara’ya iletiyor ve çözüm yolları arıyoruz. Bu yüzden sivil toplum kuruluşlarının, sosyal hayatta daha fazla rol alması gerektiğine inanıyorum. Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğinin, sorunların tespiti ve önerilerin sunulmasında, faydalı çalışmaların yapılmasında önemli olduğunu düşünüyorum .” diye konuştu.

Ziyaretlerinde Bursa’ya yapılan yatırımlar, yerli otomobil ve Meclis’te gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Vekil Gözgeç, dernek üyelerinin sorularını da yanıtladı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top