VEKİL ÖZEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

VEKİL ÖZEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili ve Bosna Hersek Dostluk Grubu Başkanı Refik Özen, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkma yolunda kat ettiğimiz mesafede, yurdumuzun dört bir tarafında fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin büyük emeği olduğunun altını çizen Vekil Özen,  tüm öğretmenlerin bu özel gününü tebrik etti.

“Öğretmenlik bir meslek olmasının yanında kişiye şahsiyet ve yön duygusu veren milli ve manevi değerleri kazandıran, zihni ve ruhu biçimlendiren ve kutsiyeti olan bir iştir” diyen Vekil Özen’in kutlama mesajı şöyle:

“Bu önemli ve anlamlı günü 1981 yılından bu yana ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlamaktayız. Bu vesile ile ‘24 Kasım Öğretmeler Günü’, her şeyden önce bizlere, öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha ifade etme imkânı verirken, bunun yanında öğretmenin hayatımızdaki, geleceğimizin şekillenmesindeki ve ülkemizin kalkınmasındaki rolüne bir kez daha dikkat çekmiş oluyoruz.

Dünyada tüketildiği zaman artan tek şey bilgidir. Bilgi paylaşıldıkça artar. Bilgi en stratejik unsurdur. Öğretmenlerimiz bizleri bilgili ve donanımlı bir şeklide geleceğe hazırlar. Bilgi ve ilmin yanında kalbi eğitmenin, vicdanı eğitmenin yolu irfan ve hikmet eğitimidir.

Öğretmenlik kadim bir meslektir. Öğretmenlik mesleği günümüze kadar varlığını sürdürerek insanlığın en vazgeçilmez mesleği olmuştur. Şüphesiz ki, bundan dolayı toplumun ve kültürün devamı, nesillerin yetiştirilmesi için oynadığı rol, öğretmenliği, mesleklerin içerisinde alternatifsiz kılmıştır.

Öğretmenlik bir meslek olmasının yanında kişiye şahsiyet ve yön duygusu veren milli ve manevi değerleri kazandıran zihni ve ruhu biçimlendiren ve kutsiyeti olan bir iştir. Öğretmenlik; Fatih Sultan Mehmet’e cihanda manevi olgunluğa ulaştıran âlimin, atının ayağından sıçrayan çamuru bile şeref olarak gören Yavuz Sultan Selim’i yetiştiren mesleğin adıdır. Bundan dolayı medeniyetimizi inşa eden ve ihyasına katkı sağlayan nesilleri ilim, irfan, güzel ahlak ve bilgi ile donatarak yetiştiren öğretmenlerimize millet olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Ülkemiz her geçen gün muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkma yolunda hızlı adımlarla yoluna devam etmektedir. Elbette ki milletçe edindiğimiz bu mesafede en büyük emeklerden biri de yurdumuzun dört bir tarafında fedakârca görev yapan çok değerli öğretmenlerimize aittir.

Bu duygularla başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm değerli öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor; ‘24 Kasım Öğretmenler Gününü’ en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyorum.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top