Yalçın: En az 14 vekil hedefliyoruz

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, 2011 seçimlerinde Bursa`da en az 14 milletvekilliği kazanmayı hedeflediklerini belirterek, referandum sonrasında Bursa`da yapılan kamuoyu araştırmasında AK Parti`nin oylarının yüzde 50 seviyesinde olduğunu söyledi.

 
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 2011 seçimleri için tüm çalışmalarını rekor kırmaya yönelik programlarla sürdüreceklerini ve en az 14 milletvekilliği kazanmayı amaçladıklarını söyledi. 8 yıllık iktidar döneminin ardından tüm seçimleri kazanan bir parti olarak 2011 seçimlerini de açık ara kazanacaklarını belirten Yalçın, “Amacımız rekor kırmaktır. En kötü sonuç olarak 14 milletvekiliyle Bursa`yı mecliste temsil hakkını elde etmek için çalışacağız. Hem referandum sonuçları, hem yapılan kamuoyu araştırmaları, AK Parti`ye üye olma talebinde ciddi artış sağladı. Bu durum 2011 seçimlerinin sonucunu daha kolay tahmin etmemizi sağlıyor” diye konuştu.
Referandum sürecinde ve sonrasında AK Parti`ye vatandaşlar tarafından ciddi bir eğilim olduğunun net olarak görüldüğünü ifade eden Yalçın, şu şekilde konuştu:
“Halkın ilgisi referandumda AK Parti`nin doğru yerde durduğunu gösteriyor. Muhalefet partilerinde çok ciddi iç karışıklıklar, taban ve yönetim kadroları arasındaki uyumsuzluklar dışarıya da yansır hale geldi. Biz diğer partilerin iç meseleleriyle ilgili değiliz ama ortadaki gerçekler partimize ilgiyi ve yönelişi bir hayli artırdı. Özellikle Bursa`da referandum öncesindeki teşkilatlarımızdaki değişim ve bundan sonraki yeniden yapılandırma çalışmalarının milletin iradesi doğrultusunda olduğunun da çok önemli bir göstergesidir. Yapılan çalışmaların son derece yerinde görüldüğünün bir işaretidir. Ben AK Parti`nin milletin isteği doğrultusunda çalışmalarına reformist anlayışına devam edeceğini belirtmek istiyorum.”
BURSALILARA TEŞEKKÜR…
AK Parti`nin tekrar 2007 seçimlerindeki oy oranını yakalamasının son derece anlamlı olduğunu vurgu yapan Yalçın, şöyle devam etti:
“8 yıllık iktidar döneminin ardından milletimizin gelecekle ilgili umudu, beklentileri ve Türkiye`nin vizyon arayışlarına AK Parti`nin karşıladığına inancını gösteriyor. Ben özellikle Bursalılara teşekkür ediyorum. Bursa, demokrat bir kent olduğunu ve değişimden yana iradesini her zaman kullandığı gibi yine pozisyonunu o noktada tuttuğunu gösterdi ve ben de partim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Milletimiz referandumda AK Parti`nin alternatifsiz bir durumda olduğunu gördü. Ve 2011`de de bu şekilde olacağını görüyor. Biz de Türkiye`nin sorunlarını biliyoruz. Yerel anlamda da Bursa`daki sorunları biliyoruz. Halkımızın bize gösterdiği güven duygusunu karşılayacak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.”
Bu arada referandum sonrasında Bursa`da yapılan kamuoyu araştırmasında AK Parti`nin oylarının yüzde 50 seviyesinde olduğunu belirten Sedat Yalçın, “Referandum sonrası Bursa`da yapılan kamuoyu araştırmalarında da çok ilginç sonuçlar çıkmaya başladı. AK Parti`nin Bursa`da yüzde 50 seviyelerine ulaştığı, muhalefet partilerinde ise CHP`nin yüzde 24, MHP`nin ise yüzde 13 gibi bir düzeyde kaldığı görülüyor. Bu sonuçlar Bursa`da 2 kişiden birinin AK Parti`ye oy vereceğini beyan etti. Bunun 2011 seçimlerine kadar yükselen bir seyir işleyeceğini ifade etmek istiyorum. Yüzde 50 seviyelerinde çıkan oran, partimize olan yeni üye başvurularını artırdı. İnsanların AK Parti`yi üye olma konusundaki talepleri ciddi oranda arttı” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top