YAZICI: Son sözü hukuk söyledi!

YAZICI: Son sözü hukuk söyledi!

Bursaspor’un hukuk başdanışmanı Öztürk Yazıcı, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi yaşanan olaylarla ilgili davada çıkan beraat kararıyla ilgili, ”Biz büyüyen bir kulübüz. Bir takım zorluklarla karşı karşıya kalacağız. Bugüne kadar başımıza ne geldiyse hepsinden galip çıktık” dedi.

Yazıcı, duruşma çıkışında Bursa Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayların gazetelerde yer aldığı günün sabahında kendisini karakolda bulduğunu belirterek, ”40 saate yakın gözaltı ve arkasından bir dünya manevi işkence. Bunun arkasından gerek başkanımız, gerekse bizim hakkımızda isnat edilen bu suçtan dolayı beraat kararı verildi. İlk günden beri, gerçekten biz ne yaptığımızı, ne söylediğimizi biliyorduk” diye konuştu.
Böyle bir olay yüzünden yargılandıkları için şaşkın olduklarını söyleyen Yazıcı, ”Bu kadar insanın, adliyeyi bu kadar meşgul ettiği için üzgünüm ama bunda bizim bir gram bile payımız yok. Zaten yaptığımız eylemin en ufak bir şekilde suç oluşturmadığına dair bizim inancımız tamdı. Hakikaten aksini düşünmedik. Aksini düşündürecek bir olay orada olmadı. Bir kısım taraftarın da yine bir kısım suçlamalardan dolayı beraat etmesine de sevindim” dedi.
Yazıcı, Bursaspor’un aleyhinde propaganda yapanların beraat kararından ders almasını istediğini belirterek, şunları kaydetti:
”Son sözü hukuk söyledi. Mutluyuz, yolumuza bakacağız. Biz her zaman Bursaspor’un menfaatleri için burada olduk. Görevimizi layıkıyla yaptık. Omuz atmalar olacaktır. Biz büyüyen bir kulübüz. Bir takım zorluklarla karşı karşıya kalacağız. Bugüne kadar başımıza ne geldiyse hepsinden galip çıktık. İyi niyetle, güvenle, dürüstlükle işinizi yaparsanız, omuz atmalara rağmen dimdik ayakta kalırsınız. Karar camiamıza hayırlı olsun.”
Bursaspor’un ”Teksas” diye adlandırılan taraftar grubunun lideri Selim Kurtulan olaylara binlerce insanın karıştığını, ancak 56 kişinin cezaevine girdiğini belirterek, ”Bunlar çok önemli değil. Adalet yerini buldu. Bu arkadaşlarımız suçsuzdu. Suçsuzluğu ortaya çıktı. Düne kadar biz içerdeyken, bütün basın ve tüm kamuoyunda bize ‘futbol holiganları’, ‘terörist’ bile dendi. Biz ona üzüldük. Biz terörist değiliz. Bizler Bursaspor sevdalısıyız. Mutluyum. İnşallah bir daha böyle şeyler olmaz. Bursaspor camiası böyle şeylerle anılmaz” dedi.
Teksaslılar Taraftar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz de ”Biz de dosyamızdan beraat aldık. Olması gereken buydu zaten. Cezaevine girdiğimizden beri ‘futbol teröristi’ olduğumuz hakkında oluşturulan bir kamuoyu vardı. Mahkemenin kararıyla beraat aldık. İnşallah bu sözleri söyleyenler, bizi terörist olarak niteleyenler biraz olsun utanırlar” diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top