YEDİRTMEYİZ!

Murat DORUK
Tüm Yazıları

YEDİRTMEYİZ!

İstanbul’da sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup aktivist, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye destek için Saraçhane Parkında toplandı. Mısır’da yaşanan olayları protesto eden grup, “Mursi’yi yedirtmeyiz” şeklinde slogan attı.

Bir gurup gazeteci; ”Başbakan’ın öğrenci evleri açıklamasının savunulur yanı yok ama Arınç meselesi başka. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çok kritik zamanlarda, çok kritik roller oynadı. Hükümetten veya siyasetten çekilmesi dengeleri değiştirir.” Bu bakımdan ”Arınç’ı yedirtmeyiz”dediler.

Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim ve Sabri Sarıoğlu’nun fotoğraflarını yan yana koyan taraftarlar, “Harcadınız, Gönderdiniz, Yedirmeyiz” yazıları ile bir çalışma hazırladı. Sosyal medya üzerinde paylaşım rekorları kıran fotoğraf, internet geyiklerinde “Sabri Reyiz” lakabıyla adeta fenomen haline gelen Sabri Sarıoğlu’nu ” yedirtmeyiz” dediler.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Başkan dedi diye olacak bir şey yok. Bazı konularda arkadaşlarım benden daha yetkilidir. Benim bilip de İkinci Başkanımın bilmediği hiçbir konu olamaz. Her şeyi kendi aramızda tartışırız. Biz şeffaf bir yönetim kuruluyuz. Beşiktaş’ın hakkını ben ve arkadaşlarım kimseye ”yedirtmeyiz” dedi.

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan: Yüzyılda çıkan bir liderdir Başbakan. Dönüştürücü, karizmatik liderliği ile… Şu anda böyle başka bir lider de yoktur. İktidarı devirmeye dönük veya Tayyip Erdoğan’ın imajını zedelemeye dönük bir girişim varsa buna da papuç bırakmayız.“Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirtmeyiz” dedi.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan: Ağzı olan konuşur. Kimseye niye böyle konuştun diye sorma hakkımız yok. Göreve getirdiğimiz bu arkadaşlarımıza sahip çıkarız. Bunlar bizim yol arkadaşlarımızdır. Vefasızlık bizim kitabımızda yoktur. Farklı ülkelerden farklı açıklamalar da bize geliyor. Bizim için önemli olan, ”biz kendi bürokratlarımıza, teknotratlarımıza, mücadale arkadaşlarımızı ve Hakan Fidan’ı kimseye yedirtmeyiz” dedi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya: Suç isnat edilen kişi benim sporcum Rıza Kayaalp. Vatanına, milletine bağlı, bu duygularla yaşayan bir çocuk ve belirli başarılar elde etmiş. Evladımıza verilecek bu cezanın anlamını soracağız. FILA’dan, disiplin kurulu yönetmeliğinin hangi maddesinin hangi bendine göre bu cezanın verildiğine dair resmi belge istiyoruz. ”Rıza Kayaalp’i yedirtmeyiz” dedi.

Dönemin Başbakanı Erdoğan: “Biz, o birkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız. Onlar kamunun mallarını yakıp yıkarlar, sivil vatandaşın esnafın dükkanlarını tarumar ederler. Sivil vatandaşın araçlarını da yakıp yıkarlar. Polis bu milletin çocuğu ”hiç kimseye yedirtmeyiz” dedi.

Dönemin Başbakanı Erdoğan, vatandaşa ‘Gavat’ dediği için eleştirilen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş için ”Yaptığını doğru bulmuyorum ama bu tür provokatif eylemlere karşısında da valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz” dedi.

Günün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tecavüze uğrayan çocuklar yerine Ensar Vakfı’na sahip çıkarak: ”Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz,” diyerek Ensar Vakfını bir nevi ”yedirtmeyiz” dedi.

Günün Başbakanı Davutoğlu: ”Bir sapık yüzünden siyasi rant devşirmeye çalışanlar var. Bu da ayrı bir çocuk istismarıdır. Derdi davası insan yetiştirmek olan Ensar Vakfını, karalanmaya çalışılıyor. Paralel yapı liderliğinde bir algı operasyonu düzenlenmeye çalışılıyor. Biz Ensar Vakfı’nın insanlığa ve ülkemize faydalı olduğuna şahitlik ediyoruz.” diyerek işi paralele bağlayıp Ensar Vakfını ”yedirtmeyiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ensar Vakfı’nda eğitim verilen çocukların istismara uğramasıyla ilgili haberler hakkında skandalın merkezi olan Ensar Vakfı’nı töhmet altında bırakmanın doğru olmadığını ifade ederek işbirliklerini sürdüreceklerini söyledi. Yani noktayı koydu… Yedirtmeyiz.

Şimdi birader…

Siyasilere ve tesirli yöneticilere bakınca Türkiye yamyamlar ülkesi sanki. “yedirtmeyiz de yedirtmeyiz”

Madem yedirtmemeye meraklısınız, o zaman; Atanamayan öğretmenleri, şiddet gören hekimleri, yaşama savaşı veren emeklileri, özürlü vatandaşlarımızın haklarını, şiddet gören kadınları ve yardıma muhtaç binlerce insanın hakkını ve hergün içimizi kan ağlatan şehitlerimizin hesabını ”yedirtmeyin” de görelim.

Hodri meydan… Tabii yerse.

Hadi bana eyvallah… Şimdi yedirtmeyenler düşünsün.

DORUKÇA

Reza Zarrab’ın işi de çok zor. Sen FBI’ı CİA’yi, Amerikan savcılarını peşinden koştur, sokaktaki teyze seni görünce “Ebru Gündeş’in kocası” desin.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top