YENİ YETENEKLER ‘YILDIRIM’DA YETİŞECEK

YENİ YETENEKLER ‘YILDIRIM’DA YETİŞECEK

Kültür sanat programlarıyla sanatseverlerin kültür durağı haline gelen Yıldırım Belediyesi, düzenlediği ücretsiz aktivitelerle ilçedeki sosyal hayata katkı sunmaya devam ediyor.

2019-2020 kültür ve sanat sezonunda Yıldırım Belediyesi, tiyatro ve drama dalında ücretsiz düzenlenen kurslarla yeni yeteneklere sanatın farklı kollarında kendilerini geliştirme imkanı sağlıyor. 8’den 80’e her yaş grubunun bulunduğu Tiyatro ve Drama Atölyesi’nde, kursiyerlere, tiyatronun doğuşu, tanımı, Geleneksel Türk Tiyatrosu, beş duyu organını kullanma, diksiyon, diyafram kullanma, drama, doğaçlama, meslek edinmek isteyenlere alt yapı oluşturma, iletişim becerileri geliştirme, toplumsal olaylara sağduyulu bakış, empati yapabilme, estetik algılama, güzel konuşma, dayanışma ruhunu benimseme, sosyal hayata adaptasyon, iletişim becerileri, tiyatro sanatını sevdirme, bireyin kültürel ve sanatsal gelişimi konuları öğretilecek. Öte yandan Adile Naşit Tiyatrosu’nu pazar günleri çocuk bahçesine çeviren Yıldırım Belediyesi, ücretsiz tiyatro oyunlarıyla çocukların gelişimine katkı koyarken, sergiledikleri “Karagöz’ün Doğuşu” adlı tiyatro oyunu ile miniklere eğitici bilgiler veriyor.

YILDIRIM’IN ZENGİNLİĞİ

Kültürel mirası ile Yıldırım’ın zamana tanıklık eden bir şehir olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “İlçemizde Anadolu, Balkanlar ve Kafkaslardan gelen hemşehrilerimizin sayısı oldukça fazla. Derin ve farklı zenginliği olan bir ilçede kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, ilçemizde tiyatro oyunları, söyleşiler ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz” dedi. Tiyatro ve Drama Atölyelerinde her yaş grubundan Yıldırımlıyı sahne sanatları ile buluşturduklarını dile belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Kültür sanatın mutfağı olan eğitim kurslarımızdan hobi amaçlı faydalanmak isteyenler zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirirken, meslek haline getirmek isteyenler ise mesleğinin temellerini kurslarımız da atıyor. Geçmişinden güç alarak köklerimize ve manevi değerlerimize bağlı kültür sanat etkinliklerini ilçe sakinlerimize sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top