Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu

resim_1278613212Erguvan Tanıtım tarafından 2008 yılından beri 2 aylık sürelerle düzenli olarak yayınlanan ve yerel yönetimlerin haber kaynağı olan Bursa Yerel Yönetim Dergisi, `1. Yerel Yönetim Ödülleri` düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi`nde düzenlenen geceye belediye başkanları, kent yöneticileri, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Bursa protokolünün önemli isimleri katıldı.
İnternet ortamında düzenlenen, Bursa kamuoyuna açık anket ile 2009 yılında yerel yöneticilerin performansının kamuoyu nezdindeki takdirini belirleyen Bursa Yerel Yönetim Dergisi, 15 ayrı kategoride başarılı belediye başkanı ve yerel yönetim bürokratlarını belirledi.


GELENEKSEL HALE GELECEK

Ödül töreninde konuşan Yerel Yönetim Dergisi Yazı İşleri Müdürü Serdar Ömeroğulları, “Yerel Yönetim Dergisi olarak amacımız, yerel yönetimlere ait haber ve yorumları Bursa ve ülke kamuoyuna daha geniş ve daha derinlemesine paylaşılmasını sağlamak, Bursa Yerel Yönetimleri`nin sesi olmak, hakla, belediyeler ve diğer kurumlar, kuruluşlar arasında bir iletişim köprüsü kurmaktı. Bunu yaparken de tarafsız ve yansız bir şekilde yürümenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
Törende söz alan Vali Yardımcısı Hüseyin Demirciler de, ödüllerin kamuoyu oyları ile belirlenmesini çok anlamlı bulduğunu dile getirirken “Ödüller hem belediye başkanları, hem kent yöneticileri hem de sivil toplum örgütleri için birer moral kaynağıdır”dedi. Törende açıklanan ve aralarında belediye başkanları ile belediye bürokratlarının da bulunduğu 1. Yerel Yönetim Ödülleri şu başlıklar altında sahiplerini buldu:
İnternet ortamından yapılan anket ile Yılın Belediye Başkanı ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe aldı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Spor Projeleri, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin Sosyal Belediyecilik ödüllerinin sahibi olurken Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise Kültür Sanat Ödülünü aldı. Bu yıl ilki düzenlenen törende Kurşunlu Belediye Başkanı Erkan Dönmez Yılın Belde Başkanı, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan Çevre Koruma, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil Eğitim-Sağlık Projeleri, Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler E-Belediyecilik, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk Tarihi Mirası Koruma, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş Kentsel Dönüşüm, Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar Katılımcı Belediyecilik ödüllerinin sahibi oldular. Bu arada, Bursa`ya katkılarından dolayı Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Şahabettin Harput ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam `Özel Ödül`e değer bulundu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top